Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-06-08 11:29:20

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Hanasakeru Seishounen - shoujo inne niż wszystkie :)

http://astreatlas.files.wordpress.com/2010/09/hanasakeru-seishounen.jpg
Kajika ma 14 lat i nie jest zwyczajna japońska nastolatką. Jest pół-Amerynaką. A na dodatek córka milionera. Jakby tego było mało od drugiego roku życia mieszka na dobrze strzeżonej "bezludnej" wyspie. Bezludnej w sensie metaforycznym, bo z Kajika mieszka służba i lampart o imieniu Mustafa (jej pierwsza miłość). Cała ta sytuacja jest wynikiem próby porwania sprzed 12 lat, w której zginęła matka dziewczynki zasłaniając ją własnym ciałem. Dziewczyna nie posiada się ze szcześcia kiedy ojciec daje jej przyzwolenie na podróż do Japonii (ojczyzny jej matki) aby tam zasmakowała trochę normalnego życia.

Szczęście nie trwa jednak długo... Ojciec wzywa Kajikę do siebie i składa jej dziwną propozycję. Kajika ma wybrać sobie męża. Po co? A tak, żeby tatuś miał rozrywkę: osobiście przygotował jej trzech kandydatów. On wygra tą zabawę, gdy dziewczyna w którymś z nich się zakocha. Ona, gdy żaden nie spodoba jej się na tyle, żeby przyjąć jego oświadczyny. Ojciec zaaranżował spotkania z każdym z trzech kandydatów, jednak żaden z nich jeszcze o tym nie wie... Bardzo szybko poznajemy ich wszystkich i okazuje się, że pan tatuś naprawdę miał niezła fantazję... Wśród kandydatów na męża jest zarówno przejawiający skłonności do masochizmu francuski arystokrata, biznesmen o wątpliwej orientacji seksualnej, jak i... książę. Tak, prawdziwy rozkapryszony nastoletni książę kraju zwanego Raginea.

Wszyscy bardzo szybko ulegają urokowi dziewczyny. A przyznać trzeba że całkiem sporo go miała, nie tak jak wszystkie gapowate  bohaterki japońskich romansów. Kajika nie rumieni się na każdym kroku, a chwycenie kogoś za rękę nie sprawia, że momentalnie zapada się pod ziemię z zawstydzenia. Na powitanie rzuca się wszystkim znajomym na szyję i bez zażenowania całuje ich w policzek. Dziewczyna ma bardzo silną osobowość, wręcz władczą, a jednocześnie anielsko wręcz dobrą i niewinną. A to przyciąga mężczyzn

Nad eksperymentem czuwa współpracownik ojca Kajiki - Li Ren (któremu odmówiono udziału jako jeden z kandydatów na męża, co budzi jego niezadowolenie). Jaki mamy efekt? Czterech super-przystojnych mężczyzn walczących o względy małolaty. Co w tym takiego niezwykłego...? Ano chodzi o to, że gra miłosna jest czymś więcej niż tylko zachcianką ekscentrycznego ojca, a Kajika zostaje wplątana w bezwzględną walkę o wpływy w politycznym świecie, której centrum staje się królestwo Raginei.

Romans pozostaje w dalszym ciągu wyraźnie zarysowanym tłem, ale na pierwszy plan wysuwa się tajemnica, potem dużo akcji, pościgi z bronią w ręku, porwania, wojna domowa, intrygi i znów tajemnica. Gdyby nie wzdychanie wszystkich czterech panów do Kajiki i jakieś spontaniczne oświadczyny, to zapomniałabym, że oglądam romans całość ma zaskakujące, ale szczęśliwe zakończenie: zarówno pod względem historii romantycznej jak i rozwiązania wątku z walką o tron Raginei. Po ostatnim odcinku poczułam się naprawdę spełniona. No, może kilka rzeczy bym zmieniła, ale całość wyszła zdecydowanie na plus. Oceniając tą pozycję na myanimelist dałam mu 9/10, chociaż ocenę ogólną ma nieco niższą, bo 7,94

Komu mogłabym to anime polecić? Tylko tym, których nie odstrasza bajkowa otoczka romansu. Także fanom shounenów, gdyż w pewnym momencie pojawia się naprawdę dużo akcji, walk wręcz, broni palnej oraz... intryga.
Na uwagę zasługuje chociażby dobór seiyuu, wśród których są nie byle jakie gwiazdy. Wśród obsady znalazł się Jun Fukuyama (znany z takich ról jak Lelouch w Code Geass czy Grell z Kuro), Daisuke Ono (najbardziej rozpoznawalny jako Sebastian z Kuroshitsuji), Morikawa Toshiyuki (Tyki Mikk z DGM) oraz Daisuke Namikawa (Ulquiorra z Bleacha, Hisoka z HxH). Wszyscy amanci głównej bohaterki mają erotyczne głosy ^^

http://media-wallpapers.theotaku.com/caption-580429-20090908225902.jpg


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#2 2012-06-08 11:50:09

R.

Bossman

Skąd: Niflheim
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 150
Punktów :   
Wiek: 999~+

Re: Hanasakeru Seishounen - shoujo inne niż wszystkie :)

Szczerze powiedziawszy tytuł ten przewinął się mi już jakiś czas temu. Niekiedy mam takie dni, że stwierdzam "pasuje obejrzeć coś, gdzie nie latają po ekranie flaki, a fabuła nie sprowadza się jedynie do mordowania, strzelanin i... mordowania raz jeszcze." Zastanawiałam się długo, jednak w końcu porzuciłam pomysł obejrzenia. Mimo wszystko po przeczytaniu tematu myślę, że dam serii szansę. Zapowiada się ciekawie, a i główna bohaterka może nie będzie mnie irytowała. Spróbować nie zaszkodzi, najwyżej się porzuci.



"- Więc czymże jesteś?
- Określać, znaczy ograniczać."

Offline

 

#3 2012-06-08 12:11:29

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Hanasakeru Seishounen - shoujo inne niż wszystkie :)

Poważnie polecam Mi się bardzo podobało. Zakończenie wojny domowej mnie zaskoczyło i skojarzyło jakoś dziwnie z Code Geass A to dobre skojarzenie.
Zakończenie romansu było jeszcze bardziej zaskakujące, ale tak urocze że prawie się wzruszyłam Najbardziej mnie jednak bolało, że mój faworyt się nie załapał do związku... Dobrze, że chociaż zdążył ją pocałować :3


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#4 2012-06-08 18:01:56

yoogurth

Gość

Re: Hanasakeru Seishounen - shoujo inne niż wszystkie :)

hmm... po zrzutach tego anime mogę wywnioskować ,że raczej nie spodobało by mi się .. same zrzuty mnie nie przyciągają. Ale kto wie.. może się do tego zabiorę ale to po rewatchu Moyashimon.

 

#5 2012-06-08 22:13:25

 Mikkan

Kucharz Okrętowy

25386311
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona manga: Shaman King/Chrno Crusade
Ulubione anime: Baccano/Nabari no ou
Wiek: 19

Re: Hanasakeru Seishounen - shoujo inne niż wszystkie :)

Chciałam to oglądnąć... ze względu na to, że mój ukochany Namikawa Daisuke jest seiyuu jednej z głównych postaci. Szczerze powiedziawszy zrezygnowałam, bo zapowiadało się na to, że kolejna dziewczyna będzie miała milion fanów, którzy postanowią ułożyć sobie właśnie z nią życie. Ale chyba jednak dam szansę temu anime ; ))


http://desmond.imageshack.us/Himg268/scaled.php?server=268&filename=astrt.jpg&res=medium
"Teraz marzenie miało się spełnić. Ktoś powiedziałby, że marzenia się spełniają, ale... To, co się spełniło, nie było już marzeniem. Rozmyło się, zatarło, straciło znaczenie, więc po co się spełniło? Żeby mi pokazać, że nie warto marzyć?"

Offline

 

#6 2012-06-12 14:17:08

yoogurth

Gość

Re: Hanasakeru Seishounen - shoujo inne niż wszystkie :)

@ Lil.
Nie ma co oglądać... zastanawiam się nad tym animcem. Jak byś go miała ocenić w skali od 0-10 to ile byś dała ?

 

#7 2012-06-12 14:59:00

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Hanasakeru Seishounen - shoujo inne niż wszystkie :)

Moja absolutnie subiektywna ocena to 9. Ale ja naprawdę lubię niestandardowe i mocno udziwnione romanse, a musisz pamiętać, że jest to przede wszystkim romans. I to bez cycków i sprośnych komentarzy jak w większości haremówek, bo wszyscy czterej adoratorzy traktują główną bohaterkę jak boginkę. Nie jestem pewna czy komuś takiemu jak Ty przypadnie do gustu ta pozycja


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#8 2012-06-12 15:16:29

yoogurth

Gość

Re: Hanasakeru Seishounen - shoujo inne niż wszystkie :)

czyli dziewczyny tam to dechy... ah~... a są jakieś akcje ecchi ? :>

 

#9 2012-06-12 15:25:16

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Hanasakeru Seishounen - shoujo inne niż wszystkie :)

Dechy? Chyba niekoniecznie, raczej nie taka "cycate" tak Nami i Robin.
Bardzo podoba mi się kreska tego anime, i fabuła też zapowiada się ciekawie, więc skończę oglądać Itazure na kiss i biorę się za to ^^


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#10 2012-06-12 15:53:25

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Hanasakeru Seishounen - shoujo inne niż wszystkie :)

Przecież napisałam: bez cycków i sprośnych komentarzy. Jedyna aktywnością seksualną jaką jeden z bohaterów przejawia (jedyny!) jest niespodziewany pocałunek i równie niespodziewane oświadczyny. Najbardziej ecchi fragment to ten gdy Kajika próbuje rozebrać Rena nie widząc w tym nic złego a już tym bardziej nic erotycznego
http://jphinano.files.wordpress.com/2009/09/kajikaraep.jpg?w=584

Ewentualnie akcje jak się wszyscy zorientowali że spała z Lumatim. Dosłownie spała. Bo przecież są przyjaciółmi, więc co w tym złego? Dostała dłuuuugi wykład z tego co jej wypada a co nie.
http://i688.photobucket.com/albums/vv247/aYumiHikari/Hanasakeru%20Seishounen/HanaSei%2012/snapshot20090627175526.jpg?t=1250582751


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#11 2012-06-12 16:24:47

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Hanasakeru Seishounen - shoujo inne niż wszystkie :)

Mi nie o to chodziło Tylko o wygląd, a nie, ze coś pokazane jest ^^
Wreszcie jest ładnie pokazana dziewczyna, bez jakiś przesadnych "rzeczy"
Więc gomen, że inaczej zabrzmiało ^^

Ostatnio edytowany przez Layla (2012-06-12 16:26:25)


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#12 2012-06-12 16:34:32

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Hanasakeru Seishounen - shoujo inne niż wszystkie :)

Ale to w sumie była odpowiedź dla yoo O jego pytanie o "ecchi".


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nkc.pun.pl www.bolly-tolly-kolly.pun.pl www.dolinasmoka.pun.pl www.biotech09.pun.pl www.swiatgier.pun.pl