Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-06-10 12:42:47

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Euro 2012

Rok 2012 jest dla Polski jedną z największych szans na wybicie się i pokazanie się światu z zupełnie innej strony. Jak wiadomo to my w tym roku organizujemy wielką imprezę piłkarską.
Nie jestem jakąś wielką fanką tego sportu, ale jestem patriotką i kibicuję naszej drużynie, nawet jeśli nie mają żadnych szans. Jednak miło zostałam zaskoczona. Polska drużyna wcale taka słaba nie jest, mimo, że wiele osób krytykowała Smudę. Nie jest pewne czy wyjdziemy z grupy, ale na pewno łatwo się nie poddamy.
Za nami są już mecze grup A i B. Może małe odczucia i relacje z nich.
Polska-Grecja: 1:1
Rosja-Czechy: 4:1
Zauważyłam, że nasza siła skupia się na trzech, no może czterech zawodnikach - Lewandowski, Błaszczykowski, Piszczek i Szczęsny. Mecz otwarcia wiele nie pokazał, nie to co Rosja i Czechy, ale to zawsze był stres. Pierwszy mecz, któryś raz ponoć kończy się remisem. Ważne, że nie przegraliśmy. Chociaż irytują mnie ludzie, co mają pretensje do Szczęsnego, chłopak chciał dobrze, każdemu może się zdarzyć taka wpadka, tym bardziej, ze na bramkarzu wiele spoczywa. Poza tym nagle bohaterem jest Tytoń? No ale Szczęsny pięknie bronił, nawet jak wpuścił jedną bramkę. Zobaczymy jak się spiszą z Rosją, czy Tytoń będzie w stanie dobrze bronić, czy był to tylko fuks?
Drugą sprawą byłyby to, że nie możemy polegac tylko na Robercie, prawda? Z takim myśleniem daleko nie zajdziemy ^^
A co do meczu Rosja-Czechy, naprawdę wielkie brawa dla Rosji, mimo, że nie znam tam praktycznie żadnego zawodnika, to powiem, że pokazali klasę i zagrali piękny mecz ^^ Czechów mi troszkę szkoda, no ale ktoś musiał przegrać.

Dania-Holandia: 1:0
Niemcy-Portugalia: 1:0
Wczoraj za to były mecze grupy B. Dania-Holandia i Niemcy-Portugalia. I właśnie Dania była wielkim zaskoczeniem. Nasłabszy zespół tej grupy zdołał wygrać z wielką Holandią. Niestety meczu nie widziałam, dopiero włączyłam Niemcy-Portugalia, gdzie kibicuję naszym sąsiadom. Irytują mnie osoby, które nadal wyzywają ich od szwabów itp. Czy to ich wina, że mają tak dobrych piłkarzy, a nasz kochany naród nie może zapomnieć co było kiedyś?
Ale wracając do meczu, Portugalia była lepiej przygotowana, większość czasu, to oni byli przy piłce, ale co to robi, jedna szybka akcja Niemców i GOL!
Sąsiedzi wygrywają, mimo pięknych akcji skrzydłowego Realu Madryt. Tak Pan Ronaldo naprawdę jest dobrym piłkarzem, co zauważyłam na meczu. Może na image lovelasa, chłopczyka z marzeniami, ale nikt mu nie może zarzucić tego, ze grać nie umie. Jeszcze dodam coś o grze Niemców. Zawiodłam się troszkę na Podolskim, miał sporo akcji, coś jak Lewandowski w naszym meczu, ale chyba obu szczęście opuściło. No i jeszcze Thomas Muller biedaczyna był zagubiony na boisku momentami. Jakby nie ogarnial tego co się dzieje. Na sam koniec, chyba zostało 20 lub 15 minut wkroczył mam Mirek na boisko, niestety nie dane mu było się nagrać. Chyba dwa razy piłkę dotknął. Moim zdaniem najlepszych piłkarzem tego meczu był Ozil z Niemiec, przyspieszał grę, zagrzewał do boju swoją drużynę. No i to tyle. Dziś kolejne mecze, grupa C.

Dodam jeszcze, że pewnie każdy, albo orawie każdy ma swojego faworyta. Ja jak na razie trzymam kciuki za Polskę i Rosję, oraz Niemców i Hiszpanię.
No i właśnie dziś Hiszpania rozegra swój pierwszy mecz w tych mistrzostwach. Już nie mogę się doczekać tego.
No ale to moje małe bazgroły z którymi nikt nie musi się zgadzać, bo jakimś obeznanym fanem piłki nie jestem.


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#2 2012-06-14 20:25:17

 Zoro

Bossman

Skąd: Toruń w Nowym świecie
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 180
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Death Note, One Piece
Wiek: 23

Re: Euro 2012

Może nie będę pisał już o wszystkich meczach, bo trzeba by pewnie znaleźć na to godzinkę. Powiem za to, że jestem mile zaskoczony postawą naszej reprezentacji, szczególnie w meczu z Rosją. Po kiepskiej drugiej połowie z Grekami obawiałem się, że skończy się to jak zwykle, że nasz wiara w naszych kopaczy(oraz ich wiara w siebie) będzie trwała do pierwszych minut meczu z Rosją, a później ruscy nas rozstrzelają, a tu niespodzianka. Mimo, że mieliśmy bardzo słabe momenty gdzie przez kilkanaście minut nie wychodziliśmy z własnej połowy to jednak postawę biało-czerwonych trzeba opisać co najmniej jako przyzwoitą. Pod koniec meczu na pewno nie jeden przyjaciel z Rosji miał mokro w majtach, bo naprawdę nieźle ich cisnęliśmy. Podsumowując 2 mecze, bardzo cieszę się, że ostatni mecz nie będzie jak zwykle meczem o honor tylko wszystko jest w nogach naszych piłkarzy i w gardłach kibiców. Sprawa jest prosta - wygrywamy z Czechami i przechodzimy dalej i myślę, że mimo powszechnie panującej małej wiary w polską piłkę nożną, nie ma takiej osoby, która nie wierzyłaby, że ten awans jest w naszym zasięgu. Wszystko się wyjaśni w sobotę, ale niezależnie od wyniku jakim zakończy się to spotkanie można powiedzieć, że odwalili kawał zajebistej roboty


"Wielka moc niesie ze sobą wielką odpowiedzialność - Wujaszek Ben"

http://28.media.tumblr.com/tumblr_m2zwihTXGC1qgn1epo1_500.gif

Offline

 

#3 2012-06-16 08:32:01

yoogurth

Gość

Re: Euro 2012

Hm. Powiem krótko.. piłką nożną nigdy się nie interesowałem. Nie przeszkadzała mi, aż do teraz. Przez to, że jak dla mnie zapycha media na siłę. Nie wiem ile razy można oglądać wywiad z bramkarzem czy inne takie. Mnie to po prostu denerwuje, szczególnie w tv. I tak już nie ma co oglądać. Telewizja zchodzi na psy, że tak powiem chociaż nic do psów nie mam. Nie rozumie tych emocji, nigdy nie oglądam meczów. Mimo, że nie lubie ludzi to życzę piłkarzom, żeby tam sobie wygrali czy jak to tam.

 

#4 2012-06-16 11:37:35

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Euro 2012

Emocje same przychodzą jak się to ogląda, widzi się co przeżywają gracze na boisku. Ja piłki nożnej nie oglądam poza Euro i Mistrzostwami Świata. To jest impreza na dużą skalę jak tona innych.
I wiadomo nie zawsze się podoba każdemu, ale też nie można krytykować tych co to lubią, więc i jak grzecznie sobie oglądam, bo to logiczne jak są w domu faceci, to i któryś będzie fanem tego sportu.
Jestem troszkę zła co do wyboru Tytonia na mecz z Czechami. Rozumiem, że Szczęsny dostał czerwoną kartkę, no ale kto by tak nie postąpił. I ktoś się wypowiadał, że Wojtek poszuł się zbyt pewnie na stołku pierwszego bramkarza, na moje to nie prawda. On nie jest taki, przynajmniej się taki nie wydaje i powinien zagrać. A Tytoń ma miejsce za to, ze obronił karnego i dał radę z Rosjanami. Eh...sama nie wiem co o tym sądzić, bo Szczęsny też się nieźle spisuje, w końcu miał sezon udany w Arsenalu (bo on jest z Arsenalu, prawda? )
No ale nic, Smuda wybrał Tytonia, może pod presją kibiców i tego co się wypisywało na onecie i innych portalach.
Teraz czekam na mecz Polska-Czechy, trzymam za naszych kciuki chociaż jak wiadomo, w tym sporcie może zdarzyć się wszystko.

yoogurth napisał:

Przez to, że jak dla mnie zapycha media na siłę. Nie wiem ile razy można oglądać wywiad z bramkarzem czy inne takie. Mnie to po prostu denerwuje, szczególnie w tv. I tak już nie ma co oglądać. Telewizja zchodzi na psy, że tak powiem chociaż nic do psów nie mam.

Nie możesz mówić, że to jest zapychanie mediów na siłę! To, że nie jesteś fanem, to nie znaczy, że inni tego nie lubią. Zrozum Europa teraz będzie żyć tą imprezą jeszcze trochę czasu. I właśnie wokół piłki nożnej będzie się wszystko kręcić. To tak jak jest inna impreza, to kręci się wokół niej.
Poza tym znając połowę osób na forach, to i tak rzadko siedzą przed telewizją, bo albo nie mają czasu, albo mają nos w ekranie kompa i oglądają anime i tylko szukają powodu by skomentować sobie co nie co, bez obrazy jakby co.
Poza tym zauważyłam, że osoby, które nie są fanami (przynajmniej w większości, nie mówię, ze każdy) najbardziej wszystko przeżywają. Mam kolegę i nie lubi piłki nożnej, a na fb to on zasypuje wszystko o Euro, oczywiście pisząc typu "co się jaracie tym wszystkim", więc litości, to jest gorsze niż bycie kibicem ^^


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#5 2012-06-16 12:02:14

yoogurth

Gość

Re: Euro 2012

Eeee. To, że jest  TERAZ dużo fanów piłki nożnej to nie znaczy, że ma lecieć 24 h. Na dobe. Media chca.na tym zarobic i cisna to na sile. Taka jest prawda zono

 

#6 2012-06-16 15:18:24

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Euro 2012

Mój jedyny niewymuszony kontakt z piłką nożną wystąpił podczas oglądania anime "Giant Killing". I prawdopodobnie już tak pozostanie Chyba, że zacznę tą mangę czytać


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#7 2012-06-16 20:15:26

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: Euro 2012

Dorzucę od siebie tylko tyle że dla mnie zjawisko pojawienia się nagle masy fanów piłki nożnej wcale nie jest żałosne Żałosne to dla mnie jest pojawienie się nagle prawdziwych "twardzieli" którzy to obnoszą się (choćby na fb jak popatrzę na wpisy co niektórych osób) że oni tylko rugby, futbol amerykański i sporty walki oglądaj bo to sporty dla prawdziwych facetów


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#8 2012-06-16 23:09:00

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Euro 2012

Przegraliśmy, nie wyszliśmy z grupy, ten sam scenariusz co zawsze, ale jest jedna niespodzianka, mamy lepszy poziom. Staraliśmy się, owszem nadal są małe potyczki i nie dokończone akcje, ale no bez przesady by od razu ich wyzywac, co nie? Na fb własnie lecą oszczerstwa o naszych orzełkach, jak mnie to irytuje :/ Nie udało się i tyle...trzeba robić z tego taką burdę?


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#9 2012-06-17 06:52:30

yoogurth

Gość

Re: Euro 2012

Nie trzeba. Jak ktos cie na fb irytuje to go wywal ja tak robie.

 

#10 2012-06-17 09:35:43

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: Euro 2012

Layla napisał:

Przegraliśmy, nie wyszliśmy z grupy, ten sam scenariusz co zawsze, ale jest jedna niespodzianka, mamy lepszy poziom. Staraliśmy się, owszem nadal są małe potyczki i nie dokończone akcje, ale no bez przesady by od razu ich wyzywac, co nie? Na fb własnie lecą oszczerstwa o naszych orzełkach, jak mnie to irytuje :/ Nie udało się i tyle...trzeba robić z tego taką burdę?

Fakt, trzeba przyznać że tym razem ostatni mecz to nie była gra o honor jak miało to miejsce na poprzednich turniejach.
Wiem że zawsze ktoś musi wygrać i ktoś przegrać ale dlaczego zawsze to my przegrywamy :/ Pocieszam się tym że i ta "radziecka" czerwona armia zwinęła manatki i jedzie do domu.

Jeszcze tylko dodam że z całego Euro 2012 na pewno nie zapomnę meczu Hiszpanii i Irlandii bo to co zaczęli śpiewać kibice w końcówce przy wyniku 4:0 było niszczące. Zresztą ich przyśpiewki są takie w sakralnym stylu i to było wielkie nawet sami Hiszpanie po wygranym meczu nie skakali z radości tylko zeszli spokojnie z murawy żeby piłkarze mogli podziękować kibicom którzy dalej śpiewali


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#11 2012-06-17 11:49:15

R.

Bossman

Skąd: Niflheim
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 150
Punktów :   
Wiek: 999~+

Re: Euro 2012

Nie jestem jakimś fanem piłki nożnej, ale lubię od czasu do czasu posiedzieć sobie przed telewizorem i z piwkiem w ręce obejrzeć jakiś meczyk (lepszy czy tam gorszy). Oczywiście jako Polka, kibicowałam naszym do ostatniej minuty meczu z Czechami, który (jak każdy wie) nie dał nam przepustki do "next round". Mimo wszystko pierwsza połowa była emocjonująca, ba! Wszystkie trzy mecze sprawiły, że siedziałam przed ekranem i przezywałam razem ze wszystkimi pojedynki naszych Orłów. Przegraliśmy? Co z tego, ważne, że daliśmy z siebie wszystko. Może nasza drużyna nie jest jakaś mocna, jednak nie mam zamiaru odwrócić się od nich po Euro. Ja tam dalej kibicuję naszym chłopakom. Nóż, widelec - kiedyś się uda. A wtedy będę zadowolona z tego, że zawsze z nimi byłam. Nawet po porażce.

Cóż, Euro mamy dalej, a i meczyki warto obejrzeć. Nie wiem dlaczego, ale stawiam na Chorwację. Niech się dzieje, co chce.



"- Więc czymże jesteś?
- Określać, znaczy ograniczać."

Offline

 

#12 2012-06-17 12:29:02

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Euro 2012

Aj tam, pocieszający jest fakt, że za dwa miesiące (czy cos około tego) są kwalifikacje do Mistrzostw Świata, wierzę, że tam się dostaniemy i wreszcie zajdziemy dalej niż dotychczas ^^
Jak to było napisane : Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce ^^

Yoo, chciałabym, żeby było to takie łatwe, ale to są dobrzy znajomi, tylko muszą, no muszą coś skomentować, a najlepiej komentowac to, czego się nie lubi :/


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#13 2012-06-20 21:56:03

 Zoro

Bossman

Skąd: Toruń w Nowym świecie
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 180
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Death Note, One Piece
Wiek: 23

Re: Euro 2012

No tak to niestety jest, że najgłośniej krytykują zwykle ci, którzy piłki i boiska nie widzieli na oczy. Co do samego meczu to szkoda, że nie utrzymaliśmy tego tempa, które narzuciliśmy w pierwszych minutach meczu. Bramka dla Czechów wisiała w powietrzu, no i stało się. Za to cieszę się, że Grecy dostali się ćwierćfinałów kosztem Rosjan. Ciekawe czy pokuszą się na jakąś niespodziankę w meczu z Niemcami.
Co do innych grup to poza beznadziejną postawą Holandii, obyło się raczej bez niespodzianek. Szkoda Irlandii i jej kibiców, którzy pokazali charakter i szkoda Ukrainy, która napsuła krwi Anglikom w ostatnim meczu.
Kto jest faworytem mistrzostw? Zwycięzcy turnieju szukałbym w trójce: Niemcy, Hiszpania, Portugalia, czyli niewykluczona powtórka finału sprzed 4 lat(chyba, bo nie wiem jak wygląda drabinka dokładnie )


"Wielka moc niesie ze sobą wielką odpowiedzialność - Wujaszek Ben"

http://28.media.tumblr.com/tumblr_m2zwihTXGC1qgn1epo1_500.gif

Offline

 

#14 2012-06-21 15:41:29

 Wishie

Kucharz Okrętowy

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 66
Punktów :   
Ulubione anime: CG, Gurren Lagann, Macross F

Re: Euro 2012

yoogurth napisał:

Eeee. To, że jest  TERAZ dużo fanów piłki nożnej to nie znaczy, że ma lecieć 24 h. Na dobe. Media chca.na tym zarobic i cisna to na sile.

True. Cały czas było o Euro, mnie to już irytowało, piłkarskie tic-tac'y i inne bzdety. Zresztą z tego co czytałam w gazecie, podobnież dużo miliardów włożono w Euro , a zwróci się może połowa tego... Jedynym plusem są autostrady i stadion.  Co do samych meczów. Nie oglądałam ich całych , ale widziałam niektóre momenty jak Polska grała. Jeśli chodzi o ostatni nasz mecz z Czechami, to cóż trzeba przyznać, że Czesi byli lepsi i tyle. Gdyby nasi mieli dokładniejsze podania to może jakoś by się udało wygrać.

Offline

 

#15 2012-06-24 13:19:23

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Euro 2012

Wishie powiem szczerze, nie ocenia się gry, po momentach, bo to tak jakby ktoś miał Ciebie oceniać po jednym poście (mówię w teorii). I mylisz się co do meczu Polska-Czechy, właśnie z tego powodu, że widziałas fragment. Pierwsza połowa była genialna. Mieliśmy ogromną przewagęm dopiero w drugiej zaczęliśmy się stresować tym, ze czas ucieka. No i co że poszły miliardy, zwróci się kiedyś, nie od razu Rzym zbudowano. Poza tym Euro to duża impreza i cieszę się, że wreszcie Polska bierze udział w tym bardziej niż zawsze.


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cyber-swiat.pun.pl www.synowiewiatru.pun.pl www.emargo-time.pun.pl www.lgkm380.pun.pl www.mc.pun.pl