Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-04-02 10:25:01

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Aktualnie czytane

Jaką mangę ostatnio czytaliście? Jaką teraz czytacie? W miarę możliwości prosiłabym, żeby zamieszczać minimalny opis mangi oraz jakąś ocenę. Chociażby coś w stylu: "romantyczna historia ale zbyt banalna". Takie propozycje na bank się przydadzą innym czytelnikom forum

Jeśli o mnie chodzi to oprócz kilku tasiemców które czytuję regularnie najbardziej lubię pełne akcji i walk shouneny i seineny. Śledzę aktualki na Variascan czekając na kilka mang, między innymi ostatnio dodane "GWI"

Mahwa ukazuje mroczny świat, w którym przyszło żyć Mu-Sangowi, gdzie obficie leje krew. Walki sa narysowane bardzo dynamicznie i z dużą dozą realizmu, co dla mnie jest plusem.
Kreska ma same zalety. Duża ilośc bishów, dokładne tła, postacie idealne pod względem anatomicznym.
Fabułą też zapowiada się interesujaco. Już na wstępie dostaliśmy zalążek wielkiej intrygi w którą nasz bohater jest wplątany, a im dalej czytamy tym intryga bardziej uwidacznia.


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#2 2012-04-02 14:15:23

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Aktualnie czytane

Aktualnie czytam Bleacha i Naruto jak wyjdą i jak mam czas, no i oczywiście VK i D.gray man, bo wychodzą rzadziej niż tasiemce
Ostatnio wracam do Marsa, bo w domu mam skany angielskie i powoli sobie tłumacze na polski Chyba to jest moja ulubiona manga, nawet nie potrzebne są tam elementy fantastyki (którą lubię), by zwróciła swoja uwagę. Posiada jedną z lepszych kresek jakie widziałam, wszystko jest wymiarowe i dokładne. No i oczywiście genialna fabuła trzymająca się kupy


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#3 2012-04-02 19:01:36

 Mikkan

Kucharz Okrętowy

25386311
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona manga: Shaman King/Chrno Crusade
Ulubione anime: Baccano/Nabari no ou
Wiek: 19

Re: Aktualnie czytane

Właściwie wolę anime od mangi. Główny powód? Lepiej mi się czyta, kiedy mogę zmacać papier, a tytuły, które mnie interesują nie są w Polsce wydawane ^ ^ Ostatnio kupiłam pięć tomów Nabari no ou po angielsku. Właściwie czytałam to już na Internecie, ale to jedna z moich ulubionych mang, więc grzechem byłoby nie kupić, skoro miałam pieniądze Manga opowiada o ninja we współczesnym świecie, choć autorka bardziej skupiła się na oddaniu psychiki i relacji między bohaterami ^ ^ Miharu, pan obojętny, olewatorski, mający wszystko w dupie, nagle staje w centrum uwagi, gdyż jest jedynym właścicielem Shinrabanshou (hijutsu), które jest w nim. Ma postać białowłosej kobiety, która może spełnić jego życzenia. Oczywiście wszyscy postanowili się rzucić na biednego Miharu. Jedni go chronią, inni szantażują, a jeszcze inni próbują wyciągnąć z niego siłą ową "moc". Moim zdaniem najciekawsze są stosunki pomiędzy Miharu, a Yoite (rasowy emo z charakteru, ale jaki cudowny!)


http://desmond.imageshack.us/Himg268/scaled.php?server=268&filename=astrt.jpg&res=medium
"Teraz marzenie miało się spełnić. Ktoś powiedziałby, że marzenia się spełniają, ale... To, co się spełniło, nie było już marzeniem. Rozmyło się, zatarło, straciło znaczenie, więc po co się spełniło? Żeby mi pokazać, że nie warto marzyć?"

Offline

 

#4 2012-04-02 19:07:46

yoogurth

Gość

Re: Aktualnie czytane

ja czytam teraz ; One piece, Fairy Tail, Toriko, Hetalia, bobobo.

 

#5 2012-04-02 19:41:03

 Zoro

Bossman

Skąd: Toruń w Nowym świecie
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 180
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Death Note, One Piece
Wiek: 23

Re: Aktualnie czytane

Oczywiście czytam nasze kochane tasiemce, czyli One Piece, Naruto i Bleach. Oczywiście o ile znajdzie się chwila wolnego


"Wielka moc niesie ze sobą wielką odpowiedzialność - Wujaszek Ben"

http://28.media.tumblr.com/tumblr_m2zwihTXGC1qgn1epo1_500.gif

Offline

 

#6 2012-04-02 19:50:31

 Ainsel

Majtek

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 4
Punktów :   
Ulubiona manga: Honey and Clover
Ulubione anime: Natsume Yuujinchou
Wiek: 21
WWW

Re: Aktualnie czytane

Za dużo, żeby wymieniać, bo lubię zaczynać mangi i odkładać na całe miesiące, ale to co ostatnio miałam w rękach:
One Piece, którego chyba nie muszę opisywać, jakimś cudem jestem zdolna do powstrzymywania się przed czytaniem skanów (czyt. z anime jestem dużo dalej z fabułą ;D) i grzecznie kupuję wersję JPF i wzbogacam swą półkę.
Dengeki Daisy, jak nie lubię romansów i takich pseudo-obyczajówek, to to uwielbiam. Wyrazista główna bohaterka, naprawdę rzadko się zdarza, żeby miały tak silny charakter, raczej są rozlazłe, a Teru zupełne przeciwieństwo i oczywiście Daisy, ach... Poza tym humor w tej mandze jest genialny, to pewnie zasługa bardzo dobrego tłumaczenia, za które serdecznie z tego miejsca dziękuję i Waneko - tak trzymać. Z utęsknieniem czekam na ich wersję Welcome to the NHK!

Ostatnio edytowany przez Ainsel (2012-04-02 19:50:58)


They leave. Because they should or because they find someone else. And some of them, some of them... forget me. I suppose in the end, they break my heart.

Offline

 

#7 2012-04-02 20:59:09

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Aktualnie czytane

Ja tam czytam skany, ale wersje jpf kupuję. Jedno nie wyklucza drugiego ^^
Tak szczerze to obecnie śledzę na bieżąco wiele mang. Tych podstawowych jak One Piece, Naruto, Bleach czy Fairy Tail nawet nie opisuję
Także kupuję "Dengeki Daisy" i mogę tą mangę polecić. Jeśli chodzi o insze romansidła to dałam się złapać w sidła "Skip Beat" oraz "Hana Kimi" które czytam z chaptera na chapter. I są naprawdę dobre. Szczególnie Skip Beat. Czekając cały miesiąc na nowy rozdział aż mnie nosi...
Z shounenów oprócz wcześniej wymienionych czytuję internetową manhwę Noblesse. Całkiem ciekawe spojrzenie na wampiry, a przy okazji ogromna ilość dobrych walk. No i całość nie jest w odcieniach szarości ^^ Ta gromada bishów w kolorze zachwyca.


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#8 2012-04-02 21:06:22

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: Aktualnie czytane

Aktualnie czytam Oldboya i jestem zachwycony tą mangą. Po skończeniu lektury nie omieszkam opisać tej pozycji w dziale " Konkretnie o mandze" bo naprawdę jest to pozycja godna uwagi.


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#9 2012-04-03 16:19:37

 KingNoLife

Bossman

4233595
Call me!
Skąd: Wariatkowo. Izolatka nr 23
Zarejestrowany: 2012-04-01
Posty: 190
Punktów :   
Ulubiona manga: Code: Breaker, Witch Hunter
Ulubione anime: Binbougami Ga, SAO, Code Geass
Wiek: 16

Re: Aktualnie czytane

Czytam teraz cały czas Ao no exorcist oraz the breaker: the new waves. Krótkie streszczenie: ao no exorcist to manga o synu szatana który chce być egzorcystą. Bardzo fajna. A the breaker nie chce mi się streszczaś długo by gadać obie mangi gorąco polecam. a ostatnio przeczytałem Shinrei tantei Yakumo. jest to manga o chłopaku z jednym okiem koloru szkarłatnego, dzieki któremu widzi duchy. ma tylko 9 chapterów po około 40 - 50 stron. warte przeczytania. naprawdę.

Offline

 

#10 2012-04-03 17:04:46

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Aktualnie czytane

Ja wczoraj zabrałam się za ponowne czytanie KKJ (Kamikaze Kaito Jeanne), chyba już z nudów, bo nie mam co robić wieczorami w domu
No i Brzoskiwnia (Peach Girl) ale to niestety już skany komputerowe. Czas na romansidła


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#11 2012-04-03 22:01:29

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: Aktualnie czytane

Ja jadę teraz Blue Heaven


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#12 2012-04-12 18:11:36

Kira ;]

Majtek

Zarejestrowany: 2012-04-03
Posty: 7
Punktów :   

Re: Aktualnie czytane

D.Gray-man  właśnie zacząłem bo trzeba być bardziej oczytanym no i wszystkie ciekawe mangi tasiemce standard ;p     a co do takiej co jeszcze zacznę na weekend  skip beat.. okruchy życia, komedia;] manga po angielsku nie znalazłem po polsku jak na razie;d

Offline

 

#13 2012-04-12 18:43:10

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: Aktualnie czytane

No ja na obecną chwilę czytam manhwę Threads of Time o wojnie koreańsko-mongolskiej ale cierpię przy tym strasznie no i leczę się czytając OP ale jestem dopiero na momencie wpłynięcia na Grand Line

Ostatnio edytowany przez Typhus (2012-04-12 18:44:21)


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#14 2012-04-12 18:58:11

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Aktualnie czytane

Typhus, nie lecz się zbyt intensywnie One Piece jest jak narkotyk. Czytanie sprawia coraz więcej przyjemności więc chce się więcej i więcej... A potem nagle chaptery się kończą i człowiek cierpi


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#15 2012-04-12 19:16:52

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: Aktualnie czytane

hehe faktycznie bo dziś chyba 30 rozdziałów poleciałem


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lgkm380.pun.pl www.synowiewiatru.pun.pl www.mc.pun.pl www.cyber-swiat.pun.pl www.emargo-time.pun.pl