Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-04-05 15:08:26

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Pierwsza manga

Którą mangę przeczytaliście jako pierwszą?
Ja jak pewnie większość zaczęłam na skanach. Pierwszym anime które mnie wciągnęło to Bleach i niestety tak się stało, ze w pewnym momencie zabrakło mi odcinków... I zaczęłam czytać mangę w sieci Świadomie i z determinacją.

Pierwszym kupionym przeze mnie tomikiem był One Piece. Ale miałam wtedy radochę

No, ale jest jeszcze jeden szczegół z mojej przeszłości... Pierwszą papierową przeczytaną przeze mnie mangą były "Skrzydła Serafina", coś w wieku 16 lat, kiedy jeszcze nie interesowałam się ani manga ani anime. Po prostu dwa pierwsze tomiki pożyczyła mi koleżanka i kazała przejrzeć ^^


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#2 2012-04-05 19:26:01

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: Pierwsza manga

Pierwsza jaką kupiłem to jeden tom Dragon Balla żeby zrobić obczajkę jak to i owo wygląda po czym przez wiele lat darowałem sobie mangi Gdzieś tak trzy lata temu kupiłem 3 tomy Miecza Nieśmiertelnego i tak rozpocząłem masowe kupowanie mang w tej chwili mam coś koło 180 tomików


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#3 2012-04-05 19:45:44

Mitsurian

Majtek

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 38
Punktów :   

Re: Pierwsza manga

Pierwszy Tom Dragon balla jaki ukazał się w Polsce. Nagie piersi Bulmy wywoływały niemałe poruszenie wśród gawiedzi.

Offline

 

#4 2012-04-07 13:18:35

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: Pierwsza manga

hmm aż dziwne że było przez to jakieś poruszenie bo cycki to pod koniec lat 80 w takim czasopiśmie "Fantastyka" dość często gościły na kadrach komiksowych i to w full kolorze


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#5 2012-04-08 12:48:36

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Pierwsza manga

Ja nie pamiętam co było pierwsze, ale strzeliłabym w Naruto, bo oglądałam na Jetix kiedyś tam i nie było wszystkich "sezonów", więc wzięłam się za skany na necie. No a pierwszą mangę jaką trzymałam w rękach to była Kamikaze Kaito Jeanne


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#6 2012-04-08 13:48:19

yoogurth

Gość

Re: Pierwsza manga

Moja pierwsza manga online byl Toriko a pierwsza manga na zywo bylo One Piece, i nie zaluje ani zlotowki wydanej na te tomiki :]

 

#7 2012-04-08 14:18:43

 KingNoLife

Bossman

4233595
Call me!
Skąd: Wariatkowo. Izolatka nr 23
Zarejestrowany: 2012-04-01
Posty: 190
Punktów :   
Ulubiona manga: Code: Breaker, Witch Hunter
Ulubione anime: Binbougami Ga, SAO, Code Geass
Wiek: 16

Re: Pierwsza manga

Całą mangę jako pierwszą.....to będzie Defence Devil. Ona była pierwsza. Teraz jest tego już troszkę więcej

Offline

 

#8 2012-04-11 18:14:41

Kira ;]

Majtek

Zarejestrowany: 2012-04-03
Posty: 7
Punktów :   

Re: Pierwsza manga

Hymm pierwsza ze skanów to chyba był Ga-Rei kolega mi dał i przeczytaj i tak zacząłem czytać czytam i czytam a tu końca nie widać do do tomików zakupionych to Death Note!!! na razie mało ale się rozkręcam;]

Offline

 

#9 2012-05-08 11:35:20

R.

Bossman

Skąd: Niflheim
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 150
Punktów :   
Wiek: 999~+

Re: Pierwsza manga

Pierwsza, namacalna manga? Cóż, jakieś "kilka" lat temu, kiedy to do kiosków trafił pierwszy tom Dragon Balla... Trafiłam na niego przypadkowo, w posiadaniu niedużej "książeczki" oznaczonej numerem "jeden" był mój kuzyn. Oczywiście pokazał mi ją dumny, wyjaśnił jak się czyta takie cudo i tak dalej. To było dopiero coś, czytanie komiksu, którego animowaną wersję można było oglądać w TV. W ostateczności, niestety, nabyłam ten egzemplarz nieco później.

Nigdy jakoś mnie nie ciągnęło do kupowania mang. Wolałam czytać online, jeżeli nadarzała się taka okazja. Pierwszą, na którą wydałam pieniądze był chyba Crying Freeman, o ile dobrze pamiętam... a jakoś niespecjalnie do niego wagę przywiązywałam.



"- Więc czymże jesteś?
- Określać, znaczy ograniczać."

Offline

 

#10 2012-05-08 18:53:03

 Observer

Kucharz Okrętowy

Zarejestrowany: 2012-05-08
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona manga: Berserk, AirGear
Ulubione anime: B/N/K-gatari, EF
Wiek: 22

Re: Pierwsza manga

A ja, jak to ja zwykle, zacząłem od dup...pleców! strony, czyli od mangi w wersji papierowej, a mianowicie od przypadkowo znalezionego w empiku 4 tomu Hellsinga. Była to zarazem pierwsza manga która zagościła u mnie na półce, przede wszystkim dlatego że młody Observer jako wzorowy Polak-katolik komiksy czytał od lewej do prawej, a tego jednego nie mógł jakoś rozgryźć. Postanowiłem więc wymienić swe złocisze na owo dzieło szatana po to aby w ciszy i spokoju domowych pieleszy rozgryźć dlaczego japońskie wampiry spalają się wspak. Reszta jakoś sama poszła.

Jeśli chodzi o skany, to pierwszą mangą było One Piece, które to jednak porzuciłem na kilka ładnych lat jako że kreska mi nie przypadła do gustu. (Chociaż w tym samym czasie zachwycałem się serią anime - ot logika!)


„Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.”  T.P.

Offline

 

#11 2012-05-08 22:13:03

 Zoro

Bossman

Skąd: Toruń w Nowym świecie
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 180
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Death Note, One Piece
Wiek: 23

Re: Pierwsza manga

Moją pierwszą i do teraz ulubioną mangą było One Piece Niestety nie miałem przyjemności trzymać w rękach żadnego tomiku i chłonąłem tylko skany. Ale gdy już kiedyś będę obrzydliwie bogaty to na pewno kupię wszystkie Później zdarzyło się również liznąć odrobinę Bleacha i Naruto, ale dopiero gdy zabrakło odcinków anime, bo oczywiście brakowało mi cierpliwości, żeby czekać cały tydzień, więc nadganiałem odcinki A co do czytania od lewej do prawej... to to się powinno czytać na odwrót?! o.O Po prawie 700 chapterach OP mogłem się domyśleć :/ nie no żart ale też miałem z tym na początku problem


"Wielka moc niesie ze sobą wielką odpowiedzialność - Wujaszek Ben"

http://28.media.tumblr.com/tumblr_m2zwihTXGC1qgn1epo1_500.gif

Offline

 

#12 2012-05-09 10:03:03

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Pierwsza manga

Tak na prawdę pierwszą mangą która czytałam NIEŚWIADOMIE były "skrzydła serafina", a te wydrukowane są w europejskim porządku Tak więc przynajmniej wszystko mi się zgadzało ^^

A później z Bleachem, też nie miałam problemów, bo zanim zaczęłam siostra mnie uświadomiła jak to się czyta. Farta miałam, ze nie musiałam się zastanawiać
Ale problem pojawił się przy manhwach, bo próbowałam je czytać tak jak mangi


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#13 2012-05-10 13:55:28

St_Ladybird

Majtek

Zarejestrowany: 2012-05-08
Posty: 3
Punktów :   

Re: Pierwsza manga

A moją pierwszą mangą był pierwszy tom Rurōni Kenshin Tomik dorwałam w szpitalnej bibliotece, i chociaż o mandze wiedziałam wówczas tylko tyle, że "to takie co się czyta od tyłu", wciągnął mnie na dobre.
Początki były trudne - strony wprawdzie czytałam w poprawnej kolejności, jednak poszczególne klatki to już zupełnie inna bajka

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.linkomania.pun.pl www.beybladefans.pun.pl www.victoriaslupsk.pun.pl www.bakugan-start.pun.pl www.abbeymount.pun.pl