Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-04-18 23:45:01

Mitsurian

Majtek

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 38
Punktów :   

Battle Angel Alita

W świecie przyszłości równość i wolność to fikcja. Uprzywilejowani obywatele żyją w podniebnym Zalemie, a na ich utrzymanie pracują w znacznej mierze ci, którzy nie mieli tyle szczęścia i zaludniają Miasto Złomu. Jego nazwa zdecydowanie odpowiada rzeczywistości, mieszkańcy egzystują wśród odpadów usuwanych z Zalemu. Pewnego dnia doktor Ido odnajduje wśród nich szczątki żeńskiego cyborga. Daje jej nowe ciało i imię – Alita. Od tej chwili żyją we dwoje jak ojciec z córką, aż do momentu, gdy dziewczyna odkryje, że jej opiekun zarabia na utrzymanie jako łowca głów – i postanowi zacząć mu pomagać. Okazuje się, że choć nie pamięta nic ze swojej przeszłości, wciąż potrafi posługiwać się pradawnym i potężnym stylem walki.

Tak zaczyna się nam historia Alitki, która potem z łowcy nagród, staje się zawodnikiem niesamowicie krwawego sportu o nazwie motorball, po czym staje się muzykiem i wreszcie agentką specjalną.

Kreska jak dla mnie jest świetna, bardzo realistyczna, strony mangi są brudne, co ma jednak swój klimat, gdyż świat zasadniczo jest brzydki i brudny. Ot Śmietnisko. Liczne sceny walki są krwawe i brutalne, przedstawione z realizmem. Robią wrażenie. Miasto Złomu to bezlitosne miejsce, które wykończyło wielu idealistów i marzycieli, mających nadzieję na lepsze jutro. Nie ma tu miejsca na sentymenty, a Alitka szybko uczy się życia. Początkowo naiwna i ufna, wkrótce zmienia swoje nastawienie widząc okropności tego świata. Zmiany w charakterze bohaterki i jej rozwój psychologiczny jest ważny, gdyż akcja mangi dzieje się na przestrzeni lat, pozwalając nam obserwować co to się dzieje z naszą heroiną.
Pozostali bohaterowie są równie wyraziści i ciekawi. Większość z nich jest brzydka jak świat w którym przyszło im żyć, niektórzy poprzez modyfikacje ciała, nie koniecznie przypominają ludzi. Część z nich szybko ginie, a niektórzy potrafią przewijać się przez kolejne tomy.

Tytuł ten jest z zasady ponury, jednak zdarzają się i elementy humorystyczne, powodujące na twarzy uśmiech. Komiks ten porusza również wiele kwestii moralnych i filozoficznych jak np problem zachowania człowieczeństwa czy stworzenie idealnego ustroju, utopii.

Battle Angel Alita to naprawdę niezły tytuł. Polecam go wszystkim czytelników, w szczególności fanom cyberpunka i brutalnych walk.

Offline

 

#2 2012-04-21 17:36:03

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: Battle Angel Alita

Po tym Twoim opisie jeszcze bardziej się nakręciłem na kupno tej mangi bo jesteś kolejną osobą która ją zachwala a ja nie mam nawet jednego tomiku Na szczęście na allegro już pierwsze trzy tomy upatrzyłem ale zastanawiam się czy na raz kompletu sobie nie sprezentować


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#3 2012-05-07 16:53:06

yoogurth

Gość

Re: Battle Angel Alita

kurde.. mnie też coś ciekawi .. mam już w planie tyle mang ,że w życiu tego nie ogarnę >,<

 

#4 2012-05-07 17:46:14

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Battle Angel Alita

Ten tytuł jest na mojej liście do kupienia od dawna Tylko na razie muszę dokończyć kilka innych serii...


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#5 2012-05-23 23:58:06

R.

Bossman

Skąd: Niflheim
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 150
Punktów :   
Wiek: 999~+

Re: Battle Angel Alita

Cóż mogę dodać od siebie? Praktycznie już wszystko zostało zawarte w pierwszym poście opisującym mniej więcej wydarzenia, mające miejsce w mandze. Tytuł, jak dla mnie, naprawdę mogę spokojnie nazwać po Malowsku Masterpiece (albo jakoś tak). Świetnie ukazana powolna metamorfoza głównej bohaterki, poza tym autor nie boi się eliminować, z punktu widzenia fabuły, ważnych postaci (co mnie akurat magicznie się podoba). Alita - od dawna nie widziałam tak genialnej bohaterki, której przez całą serię zawzięcie kibicowałam. Myślę, że oprócz walk, tony stali i broni, mamy tutaj również opowieść o szukaniu własnego celu w życiu, o tym, jaki tak naprawdę jest nasz świat - brutalny i nieprzewidywalny. Końcówka BAA z pewnością zaskoczy czytelnika, przynajmniej ja nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, zakończenie mogło być nieco inne, ale w sumie nie ma co narzekać. Mimo wszystko jest to tytuł dla wyrobionej "publiczności", miłośnicy romansów i dużych oczu raczej nie mają czego szukać przy Alicie. Brutalność, brud i nieustanna obecność zbliżającej się zagłady towarzyszy nam na każdym kroku. Nawet pomimo zabawnych wtrąceń nie da się pozbyć przytłaczającego nastroju. Kawał świetnej roboty, naprawdę.



"- Więc czymże jesteś?
- Określać, znaczy ograniczać."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.victoriaslupsk.pun.pl www.linkomania.pun.pl www.abbeymount.pun.pl www.bakugan-start.pun.pl www.managerspeedwaya.pun.pl