Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-05-24 00:25:18

R.

Bossman

Skąd: Niflheim
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 150
Punktów :   
Wiek: 999~+

Claymore

http://i49.tinypic.com/2ufwzs2.jpg



serial nieco różni się od swojego pierwowzoru. Kto czyta, ten wie, z czym mamy do czynienia. Jeżeli jednak są osoby, które nigdy nie spotkały się z Claymore - pozostaje mi skopiować krótki opis.

myanimelist.net napisał:

In a world constantly haunted by demonic predators known as "Youma", the everyday life of humans is full of fear and suspicion, as these monsters easily blend into human society to hunt their hapless prey. However, in this world, there is also a mysterious organization, employing half-human, half-Youma warriors to effectively track down and kill the demons. Called "silver eyed witches" or "Claymores" after the huge Claymore swords they carry, these female warriors are eyed with suspicion and distrust by most because of their inhuman powers.

Oh, niewątpliwie tytuł warty dyskusji, w szczególności, że ostatnio dzieją się tam naprawdę niezwykłe rzeczy. Zawsze bawi mnie wygląd przebudzonych, nie ważne jakie zło by wyrządzali wszystkim dookoła. Niektórym może się wydawać, że wojowniczki różnią tylko włosy, ale potwierdzam, że prawdziwi fani dostrzegają detale nawet w twarzach (no serio, no!). Poza tym jak można obojętnie przejść obok tytułu, gdzie głównych bohaterów się dosłownie kroi? Bez żadnego zastanowienia autor bierze i rozczłonkowuje ciałka dzielnych wojowniczek! One są jak lego, jak bjonikle, jak... jak... Naprawdę są niezłe. Poza tym niektóre posiadają uśmiech równie uroczy jak Harribel. Kto nie czytał, a lubi fantasy, duże miecze i mnóstwo krwi oraz ręce, nogi, głowy, latające wszędzie gdzie się da (a także bigos) - polecam serdecznie. Pomimo mojego opisu to naprawdę świetny tytuł. No to teraz... która wojowniczka jest waszą ulubioną, he?!

Ostatnio edytowany przez R. (2012-05-24 00:32:26)



"- Więc czymże jesteś?
- Określać, znaczy ograniczać."

Offline

 

#2 2012-05-24 01:38:50

 Observer

Kucharz Okrętowy

Zarejestrowany: 2012-05-08
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona manga: Berserk, AirGear
Ulubione anime: B/N/K-gatari, EF
Wiek: 22

Re: Claymore

R napisał:

Zawsze bawi mnie wygląd przebudzonych, nie ważne jakie zło by wyrządzali wszystkim dookoła.

Cóż za brak empatii z Twojej strony ; p
Żeby nie było, to mnie z kolei bawi wspomniane "szatkowanie" bohaterów. Niekiedy wygląda to zbyt absurdalnie, jak gdyby siekali marchewkę do sałatki a nie ludzkie, żywe jeszcze mięso. ; D
Generalnie sama manga jest świetna i bardzo wciągająca. Jeśli miałbym wymienić jej największą wadę, to chyba to  że rozdziały ukazują się w zbyt dużych odstępach czasu. (W mandze wydawanej raz na miesiąc nie jestem w stanie zapamiętać nawet imion wszystkich najważniejszych bohaterek! ; p  )

Swoją drogą nieźle namieszał ostatnio autor z tym "Claymore - End", chociaż ponoć tłumaczą się że to edytora wina. ; )

A tak nawiasem, to wzmianka o bigosie brzmi jakoś dziwnie znajomo, czy mi się tylko wydaje? >P


„Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.”  T.P.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.elzuzel.pun.pl www.farmacjacmumk.pun.pl www.c47.pun.pl www.asgdt.pun.pl www.uaniall.pun.pl