Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-06-06 01:07:04

R.

Bossman

Skąd: Niflheim
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 150
Punktów :   
Wiek: 999~+

Dogs: Bullets & Carnage

http://img534.imageshack.us/img534/142/dogssss.png


Gatunek: Akcja, Dramat, Seinen
Pozwolę sobie od nakreślenia, mniej więcej, fabuły mangi. Akcja toczy się w wielopoziomowym mieście, którego każde piętro skrywa swoistego rodzaju, mroczne sekrety. Warto również zauważyć, że społeczeństwo wydaje się zdeprawowane, a zabijanie nie dziwi tam zupełnie nikogo. Do tego wszystkiego wystarczy dodać zdeformowanych ludzi – tak zwane hybrydy – oraz pociąg zmierzający "do nikąd". Autor pozwolił nam śledzić losy czterech, głównych bohaterów, których historie w pewnym momencie splatają się i tworzą smakowitą całość.
Bohaterowie:

http://img254.imageshack.us/img254/6020/dogsopis.png


Z tytułem tym zapoznałam się gdzieś w 2006 roku, o ile mnie pamięć nie myli. W każdym razie w sieci krążyło wtedy dopiero kilka chapterów i nikt nie spodziewał się, że seria ta może osiągnąć coś więcej, przykładowo – ze względu na nietypową kreskę. Psy to była „miłość od pierwszego wejrzenia”. To, co innych mogło odpychać, mnie przyciągało. Kreska Miwy jest niesmaowita i od razu przypadła mi do gustu, tak samo jak pomysł (wtedy jeszcze tylko pomysł) na historię, która wraz z upływem czasu stała się naprawdę wciągająca. Mamy mroczny, ciężki klimat, świat pełen morderstw i strzelanin – czego chcieć więcej? Do tego mnóstwo zagadek, których rozwiązania nie można się doczekać oraz wspaniałych, głównych bohaterów. Miło widzieć, że z biegiem lat coraz więcej osób sięga po ten tytuł i Dogs stają się popularne jak i również doceniane. Bardzo niewiele jest naprawdę dobrych mang, a Dogs: Bullets & Carnage z pewnością należy do wybitnych perełek. Oczywiście nie polecam ludziom, którzy nie przepadają za mrocznym klimatem, pełnym morderstw oraz oczekują tła na miarę jednego ze sławnych malarzy. Shirow Miwa jest wyjątkowy i stworzył naprawdę wspaniałe dzieło.



"- Więc czymże jesteś?
- Określać, znaczy ograniczać."

Offline

 

#2 2012-06-06 09:52:07

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Dogs: Bullets & Carnage

Manga jest od jakiegoś czasu spisie "do przeczytania" Wiem, ze nawet przez chwile rozważałam możliwość kupienia pierwszego tomu po angielsku po okazyjnej cenie od użytkownika pewnego forum, ale bałam że mi się spodoba, a to droga pozycja jest


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#3 2012-06-06 19:16:13

R.

Bossman

Skąd: Niflheim
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 150
Punktów :   
Wiek: 999~+

Re: Dogs: Bullets & Carnage

Psy są naprawdę świetne i bardzo, ale to bardzo Ci ten tytuł polecam. Sama wpadłam w ich sidła i właśnie zbieram grosz do grosza, aby kupić sobie wszystkie tomy, które do tej pory wyszły (na bookdepository są dosyć przyjemne ceny, jak i wysyłka do Polski nic nie kosztuje).

Ach właśnie, jest jeszcze Dogs Prelude, o którym nie wspomniałam, ponieważ nie warto zakładać osobnego tematu dla tomiku zerowego (można podpiąć go pod ten, już istniejący). Dogs Warto przeczytać przed D:B&C aby lepiej zaznajomić się chociaż z częścią przeszłości głównych bohaterów.



"- Więc czymże jesteś?
- Określać, znaczy ograniczać."

Offline

 

#4 2012-06-07 01:23:31

 Observer

Kucharz Okrętowy

Zarejestrowany: 2012-05-08
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona manga: Berserk, AirGear
Ulubione anime: B/N/K-gatari, EF
Wiek: 22

Re: Dogs: Bullets & Carnage

Super tytuł, chociaż - pewnie mnie zjesz za to - ostatnio zacząłem stwierdzać że serii brakuje pewnej... hm... "dziarskości" jaką posiadał właśnie tom 0. W nim każda z postaci posiada mocno zarysowany charakter przypieczętowany ciekawą historią. W B&C miewam wrażenia że cała czwórka bohaterów jest zrobiona na jedną modłę z niewielkimi - kosmetycznymi zaledwie różnicami pomiędzy nimi.
Poza tym cały czas brakuje mi tam Mihaia. Uważam jego postać za najbardziej autentyczną i wielce boleję nad tym że w tej chwili stał się już raczej postacią drugoplanową niż "mainem". : (

Mimo wszystko bardzo lubię tą mangę i polecam ją każdemu kto lubi mroczne, lekko apokaliptyczne klimaty.


„Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.”  T.P.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.emerytomani2.pun.pl www.mc.pun.pl www.emargo-time.pun.pl www.lgkm380.pun.pl www.synowiewiatru.pun.pl