Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-04-03 16:45:45

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

666 Satan

http://img713.imageshack.us/img713/6821/666satanvolume01cover.th.jpg

Na mangę trafiłem totalnym przypadkiem, bo zdecydowałem się, że przeczytam coś, co wybiorę w ciemno. Długo nie szukałem bo jak coś nazywa się Satan 666 to z miejsca musi być dobre Mimo wszystko ku mojemu zaskoczeniu zostałem pochłonięty przez początek tej mangi mam na myśli choćby ten motyw z miastem Entotsu. Niestety radość została przerwa, gdy z rozdziałami dojechałem do turnieju na Kamiennym Ptaku. Od tego momentu wszystko posypało się i zamieniło w niestrawną papkę. Niestety nawet dość dobra końcówka nie była w stanie tego już dla mnie uratować.

Całe moje wywody zacznę od tego, że pan Seishi Kishimoto to chyba najgorszy rysownik mangi, z jakim do tej pory się spotkałem. Nie chodzi mi tylko o ten fakt, że to kolejny rysownik, u którego postacie kobiece mają trzy głowy jedną na karku a dwie trochę niżej, a strasznie tego nie trawie, mimo że to w świecie komiksów pewien kanon. Tak koszmarnie rysowanych dłoni i ramion to już dawno nie było mi dane obejrzeć w komiksie. Dam rysunki z przykładowymi kadrami, którymi mogę poprzeć moje słowa.
http://img843.imageshack.us/img843/9245/sat16.th.jpg
http://img72.imageshack.us/img72/2572/666sat.th.jpg
Jednak muszę przyznać, że i tu znalazłem parę perełek, na których można zawiesić oko, bo np. kadry z krajobrazem ruin lub miast są wartę uwagi.

Nie będę się, rozwodził nad tym czy rznie styl rysowania od brata, bo tu by było można długo się spierać, ale z niektórymi pomysłami pojechał po bandzie choćby początkowa moc ataków, Jina czyli czarny ogień, który nie zgaśnie dopóki nie spali tego, czego dotknie, śmierdzi to Amaterasu, którego używa Itachi w Narciarzu na kilometr.

Kolej na postacie bohaterów i tu jak nigdy wcześniej im o nich wiem mniej tym lepiej, bo gdy wyjawią swoje sekrety to żal dupę ściska. Wychodzi na to, że każdy tam jest jakimś aniołem lub demonem. Nie ma tu miejsca na postacie przeciętne lub zwykłe, co mnie razi okrutnie. Wrogowie też skrywają masę sekretów, ale w ich przypadku zawsze tak jest i tu nie będę się niczego czepiał. Nawet napiszę, że motyw Frankena Shultza jednego z wielkiej czwórki Zenomu to naprawdę kawał dobrej roboty. Tak samo jak kadry z jego walki gdzie mamy wyłamane palce, wybuchające gałki oczne itd. to istna rysunkowa perełka pośród przeciętności. Ogólnie za całokształt tej postaci wielki respekt dla pana Kishimoto

Scenariusz to początkowo dobry klimat przygodowy z dużą dawką humory i tajemnic, później zmienia się w bez sensowne walki i tak już do finału, który może zaskoczyć, jeśli ma ktoś ochotę na taki rodzaj rozrywki to Satan 666 na pewno go nie zawiedzie.]


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#2 2012-04-07 12:19:18

 KingNoLife

Bossman

4233595
Call me!
Skąd: Wariatkowo. Izolatka nr 23
Zarejestrowany: 2012-04-01
Posty: 190
Punktów :   
Ulubiona manga: Code: Breaker, Witch Hunter
Ulubione anime: Binbougami Ga, SAO, Code Geass
Wiek: 16

Re: 666 Satan

Aktualnie ją czytam. Polecam wszystkim, bo nie jest najgorsza. Zacząłem kilka dni temu i jestem dopiero na 14 chapterze. Dużo akcji, i bardzo fajny główny bohater, Jio !

Offline

 

#3 2012-06-12 14:22:17

yoogurth

Gość

Re: 666 Satan

m.. właśnie zacząłem. Sam początek mi się podoba tylko kreska wewnętrznie drażni. ( tak wiem ,że jestem upierdliwy i ,że wybrzydzam )

 

#4 2012-06-12 14:42:33

 KingNoLife

Bossman

4233595
Call me!
Skąd: Wariatkowo. Izolatka nr 23
Zarejestrowany: 2012-04-01
Posty: 190
Punktów :   
Ulubiona manga: Code: Breaker, Witch Hunter
Ulubione anime: Binbougami Ga, SAO, Code Geass
Wiek: 16

Re: 666 Satan

Przyzwyczaisz się mnie się to udało 2 miechy temu skończyłem ją czytać i powiem że to jedna z lepszych mang jakie czytałem.

Offline

 

#5 2012-06-12 14:46:37

yoogurth

Gość

Re: 666 Satan

tak ? w sumie to już powoli zaczynam się przyzwyczajać..  myślałem ,że mi się nie uda - co by spowodowało porzucenie tej lektury a szkoda by było, szkoda..~~

 

#6 2012-06-12 18:52:28

 KingNoLife

Bossman

4233595
Call me!
Skąd: Wariatkowo. Izolatka nr 23
Zarejestrowany: 2012-04-01
Posty: 190
Punktów :   
Ulubiona manga: Code: Breaker, Witch Hunter
Ulubione anime: Binbougami Ga, SAO, Code Geass
Wiek: 16

Re: 666 Satan

No właśnie, szkoda sam zobaczysz że warto czytac dalej. Prawdziwa akcja dla mnie zaczęła się gdzieś około 25 ch.

Offline

 

#7 2012-06-15 07:42:15

yoogurth

Gość

Re: 666 Satan

Trolololo~~~~
I się wkręciłem. Jestem dopiero na 20 chapku ale dzisiaj chcę przyśpieszyć bo nie ide do szkoły. <fuck_yea>

 

#8 2012-06-15 10:43:55

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: 666 Satan

Ja również się za to zabrałam. Zaczęłam czytać, gdy miałam odrobinę czasu, ale szybko mi się znudziło. Nie wiem, zauważyłam, że to nie mój typ i ciężko mi się do niego przełamać.
King ma racje, widziałam gorsze mangi, ale jak na razie stanęłam na 14 chapterze i tak stoję od paru dni ^^


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#9 2012-06-15 11:49:33

yoogurth

Gość

Re: 666 Satan

Mnie tak samo męczyło aż do 18 czapka ~

 

#10 2012-06-15 13:29:31

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: 666 Satan

No ale wiesz....zabrałam się za inne mangi i niestety ale ta prosto mówiąc wymięka przy innych. Brakuje mi w niej punktu zaczepienia i czegoś na co będe czekać w kolejnych chapterach T.T


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#11 2012-06-15 18:39:52

 KingNoLife

Bossman

4233595
Call me!
Skąd: Wariatkowo. Izolatka nr 23
Zarejestrowany: 2012-04-01
Posty: 190
Punktów :   
Ulubiona manga: Code: Breaker, Witch Hunter
Ulubione anime: Binbougami Ga, SAO, Code Geass
Wiek: 16

Re: 666 Satan

Ja się zatrzymałem na momencie jak Jio z Ballem szli do tego mistrza. Wtedy odpuścilem. A potem było lepiej
W mandze szczególnie podobał mi sie wątek z Ikarosem i tą całą areną walki. Chcialbym zobaczyć walkę Jio i Balla po tych kilku latach

Offline

 

#12 2012-06-15 18:47:16

yoogurth

Gość

Re: 666 Satan

Jezeli chodzi o paczatek to jest taki dosc przewidywalny, nieorginalny a zarazem dosc fajnie, przyjemnie wykonany... wielki szacun dla autora, ze zdolal pomiescic wszystkie te cechy.

 

#13 2012-06-15 22:03:58

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: 666 Satan

Layla napisał:

No ale wiesz....zabrałam się za inne mangi i niestety ale ta prosto mówiąc wymięka przy innych. Brakuje mi w niej punktu zaczepienia i czegoś na co będe czekać w kolejnych chapterach T.T

Ja się uparłem i doczytałem do końca bo jakbym zaczął coś innego to na bank bym już do niej nie wrócił
Satan 666 to taki ostro średniawy tytuł na raz bez większych wrażeń do którego nie wrócę. Jeszcze miałem takie straszne wrażenie że manga jest na maxa. "dziecinna" (nie wiem jakiego innego wyrazu tu użyć żeby określić to o co mi chodzi)


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dolinasmoka.pun.pl www.opowiadania-blogowe.pun.pl www.bolly-tolly-kolly.pun.pl www.swiatgier.pun.pl www.nkc.pun.pl