Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-06-18 17:21:38

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

"Pluto" - bo robot też człowiek

http://img816.imageshack.us/img816/9600/plutoj.jpg
PLUTO to opowieść bazująca na jednym z najbardziej znanych dzieł Osamu Tezuki - Atom Żelaznoręki, współczesnej historii Pinokia, w której rolę drewnianego chłopca odgrywa robot. Tytułowy Atom stał się popkulturową ikoną. Na całym świecie można kupić różne gadżety z nim związane, a w Hollywood wyprodukowano film bazujący na jego przygodach. Jednak to nie on jest głównym bohaterem PLUTO. Historia skupia się na postaciach drugoplanowych, głównie robotach zastanawiających się nad swoim człowieczeństwem, efektem czego jest opowieść duchem bliższa Łowcy Androidów niż bajce pt. Pinokio.


Jeżeli ktoś miał kiedyś styczność z mangą "Tetsuwan Atom" (Astro Boy) sprzed pół wieku to gratuluję. Ma teraz okazje zobaczyć tych samych bohaterów w zupełnie nowej oprawie. Autorem rysunków jest Naoki Urasawa, twórca między innymi "Monster" czy "20 Seiki Shounen". Efekt jest wspaniały. Zresztą poniżej możecie porównać sobie wygląd poszczególnych bohaterów.

Aby zachęcić was do przeczytania tego dzieła szepnę kilka sów na temat fabuły. Otóż akcja zaczyna się od "śmierci" jednego z siedmiu najwspanialszych robotów świata (pod względem zaawansowania technologicznego), które "uzyskały sławę" podczas działań wojennych prowadzonych kilka lat wcześniej w Persji. Niedługo potem ginie jeden z członków Wspólnoty Ochrony Robotów - człowiek. Czynnikiem wspólnym obu "morderstw" są ułożone przy głowach ofiar rogi. Obydwoma sprawami zajmuje się policyjny robot Europolu - Gesicht, również należący do siódemki najwspanialszych. Dziwne morderstwa zaczynają się powtarzać: giną kolejni zwolennicy równouprawnienia robotów oraz roboty zamieszane w 39 konflikt zbrojny Bliskiego Wschodu, a wszystko wskazuje na to, że popełnia je robot. Jest to teoretycznie niemożliwe, gdyż roboty są tak zaprogramowane, że dokonanie zabójstwa na człowieku jest dla nich nich niemożliwością. Raz tylko, osiem lat wcześniej wydarzył się taki przypadek. Bardzo zaawansowany technicznie robot Brau­‑1589 zabił człowieka. Do tej pory nie doszukano się powodu dla którego Brau popełnił zbrodnię. Był przecież idealny...

Tu pada pytanie: jaki powinien być idealny robot? Twórcy prześcigają się w pomysłach, aby stworzyć jeszcze lepszy egzemplarz niż poprzedni. Dostajemy niejasna sugestię, że robot idealny nie tylko wygląda jak człowiek, ale też się tak zachowuje. Jest tylko jeden problem... Roboty nie mają uczuć. A skoro tak, to nie są zdolne do miłości, przywiązania, smutku, nienawiści. Ale czy na pewno? Czy koszmary nawiedzające "siedmiu wspaniałych" po zmasakrowaniu kilku tysięcy pobratymców przed kilkoma laty nie są oznakami uczuć? Czy niechęć do mordercy dzieci robotów coś oznacza? Czy może to tylko udawanie, żeby bardziej upodobnić się do ludzi?

Pluto to całkiem dobra pozycja detektywistyczna, okraszona duża ilością rozterek psychologicznych nie całkiem ludzkich bohaterów. Na prawdę warto rzucić na ta mangę okiem, pomimo ceny jaką trzeba zapłacić za jeden tomik.

http://us.muttpop.com/var/us/storage/images/muttpop-blog/pluto-manga-by-naoki-urasawa/111955-1-eng-US/Pluto-Manga-by-Naoki-Urasawa.jpg


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#2 2012-06-18 20:19:20

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: "Pluto" - bo robot też człowiek

aaaaa nie mogę więcej o czytać recenzji Pluto bo im więcej ich ogarniam tym bardziej myślę że tą mangę stworzono jak by specjalnie tylko dla mnie !!! aaaaa muszę ja mieć aaaaa !!!

PS. Nie chce być nie miły ale nie wiem czy te dwa nowe wątki o Pluto i Ikigami nie powinny być w dziale "Manga w Polsce" bo wiesz porządek musi być


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#3 2012-06-19 09:21:18

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: "Pluto" - bo robot też człowiek

Inaczej rozumiemy pojęcia manga w Polsce:)
To tutaj to zwykła recenzja jak inne. Na forum manga w Polsce powinien być stworzony osobny temat, traktujący tylko o wydawanych u nas tomikach. Wiesz są tacy którzy już przeczytali cała mangę, a są tacy którzy chcą pogadać tylko o pierwszym tomie. tutaj starałam się nie zawrzeć zbyt wiele spoilerów, podczas gdy wątki z manga w Polce mogą zawierać prawie same spoilery. Tylko nie chce mi się tworzyć tych drugich wątków

A wracając do Pluto: Czy mogę Ci wysłać pierwszy tom zamiast tego obiecanego kiedyś Battle Royale? Bo zakupów przez internet w żadnej księgarni w ogóle w tym miesiącu nie robiłam, a w żadnej stacjonarnej w mojej okolicy nie ma pierwszego tomu BR o.O


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#4 2012-06-19 11:44:10

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: "Pluto" - bo robot też człowiek

hmm.. fakt nie patrzyłem na te działy w ten sposób i kłócił się nie będę mi tam pasuje nich tu będę recki i zarys a tam już pojazd po historii
Co do sprawy pierwszego tomu Pluto jeżeli chcesz tak zrobić to ja biorę w ciemno Tylko nie wiem czy Battle Royal-a bardziej Ci się nie opłaca bo jest dużo tańszy niż Pluto. Adres prześle Ci na priva aaaa i forma przesyłki może być ekonomiczna żebym Cię już na większe koszta nie ładował.


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#5 2012-06-19 12:20:03

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: "Pluto" - bo robot też człowiek

I tak kupowałam pluto używany za 19 zł, więc mieści się w 20 A tak czy inaczej muszę sprzedać, bo cierpię na brak funduszy. Część już sprzedałam i zostały mi tylko trzy pierwsze tomy. Znaczy teraz już tylko 2 i 3 skoro mam ci wysłać 1 A przynajmniej będę to miała z głowy


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.farmacjacmumk.pun.pl www.c47.pun.pl www.uaniall.pun.pl www.elzuzel.pun.pl www.megamenbajka.pun.pl