Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-06-21 02:16:01

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

GWI

http://i11.mangareader.net/gwi/1/gwi-2554563.jpg

Gatunek:   Akcja, Przygodowy, Historyczny, Martial Arts
Typ:          Manhwa
Historia:    Oraebalgeum
Rysunki:    KIM Young Oh

Opis: Manhwa GWI opowiada o losach Mu-Sanga, którego jedynym celem życia jest odnalezienie i unicestwienie wszystkich „Gwi”(przyp. demonów). W celu osiągnięcia celu nie cofnie się przed niczym. Niby wszystko ok, tylko... Mu-Sang także nosi na piersi piętno gwi. Dlaczego tak nienawidzi własnego gatunku? I dlaczego zabija ich nawet gdy nikomu nie szkodzą i pragną tylko dożyć szczęśliwie starości? Już w pierwszym chapterze dostajemy sugestię, że Mu-Sang jest wykorzystywany przez kogoś innego. Że jest tylko narzędziem. Ale kim jest ten przebiegły mężczyzna, dlaczego wybrał właśnie Mu-Sanga, jak go skłonił do takiej służby i przede wszystkim: dlaczego...? Na te pytania dostajemy odpowiedzi bardzo powoli, a na ostatnie przyjdzie nam zaczekać do końca opowieści. Historia dosyć szybko nabiera rumieńców, powiedziałabym wręcz że momentami ma zawrotne tempo. Intryga ciekawi tym bardziej że ilość "niewiadomych" co najmniej do połowy stale wzrasta, nie wyjaśniając poprzednich. W efekcie czytelnik kojarzący fakty może sobie to wszystko poskładać jako tako do kupy (ale gwarantuje że wszystkiego i tak nie przewidzi), ale bohaterowie mają zazwyczaj tylko strzępki informacji.

Subiektywna ocena: Rozpisuję się po przeczytaniu całości (5 tomów, 34 chaptery, więc niewiele). Pierwsze 31 chapterów można już przeczytać po polsku, ja osobiście nie wytrzymałam z ciekawości i końcówkę przeczytałam po angielsku Historia mnie wciągnęła, chociaż jak wcześniej wspominałam w pewnym momencie można było już przewidzieć ciąg dalszy. Jednak mimo tego czytanie sprawiało mi przyjemność i nawet zakończenie trochę mnie zaskoczyło.  Od razu może nadmienię, że manhwa ta ukazuje na prawdę mroczny świat gdzie krew leje się strumieniami, ale zakończenie ma iście... bajkowe. Nie jest naciągane, ale względnie szczęśliwie. A spodziewałam się większej ilości trupów Znaczy się trupy były, ale takie... lamerskie.
Największym plusem jest kreska: postacie są idealne pod względem anatomicznym. Nastolatki wyglądają na nastolatki, a mężczyźni w średnim wieku na mężczyzn w średnim wieku. No, może wszyscy są trochę zbyt atrakcyjni, ale autor pozwolił sobie na pewną ekstrawagancję i wcale nie wygląda to źle. Skutkuje za to duża ilością bishounenów wprawionych we władaniu mieczem oraz wyjątkowo ładnymi przedstawicielkami płci pięknej (chociaż wszystkie wyglądają do siebie zbyt podobnie, ale że nie występuje ich zbyt dużo, to jakoś człowiek się nie gubi). Tła czasem bywają bardzo szczegółowe i dokładne, ale nie nabazgrane jedno na drugim. Nawet walki pomimo pełnej dynamiki są narysowane naprawdę przejrzyście.
W ogóle walki są dużym plusem. Jest ich dużo, są krwawe a ludzie (oraz gwi) naprawdę w nich umierają. Często nawet kończą bez poszczególnych części ciała bo Mu-Sang bynajmniej się nie patyczkuje w eksterminacji znienawidzonego gatunku Im pewniejsza śmierć delikwenta tym lepiej.
Komu polecić? Wielbicielom walk takim jak ja. A jeśli dodatkowo nie będzie im przeszkadzało lekko cukierkowe (pomimo sporej ilości przelanej krwi) zakończenie z tragiczną miłością w tle to tym lepiej. Nie żałuję czasu poświęconego na tą pozycję, a to chyba najlepsza rekomendacja

kilka stron do popatrzenia na kreskę:

http://variascans.pl/variareader/content/comics/gwi_4f01e4d1390b7/1_0__4f01e56bca19c/03.jpg

http://img.manga-lib.pl/gwi/030/02.png

Oraz link do poczytania:
variascans.pl/variareader/reader/series/gwi/


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.emargo-time.pun.pl www.emerytomani2.pun.pl www.synowiewiatru.pun.pl www.cyber-swiat.pun.pl www.lgkm380.pun.pl