Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-04-04 16:41:10

 Zoro

Bossman

Skąd: Toruń w Nowym świecie
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 180
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Death Note, One Piece
Wiek: 23

Książki fantasy

Myślę, że większość z nas oprócz przeróżnych mang czyta również książki. Moim ulubionym gatunkiem jest fantasy. Chciałbym, żebyśmy w tym temacie wymieniali się dotychczas przeczytanymi pozycjami

Na moim koncie mam już kilka mniejszych lub większych serii:
Zacznę od znanej wszystkim klasyki jaką jest Władca Pierścieni, która największą popularność zyskała po nakręceniu filmu. Myślę, że książka i świat w niej opisany stały się inspiracją dla wielu fantastycznych światów współczesnych serii. Mimo, że miała słabsze momenty, piękne, ale też przydługawe opisy, to jednak zdecydowanie warto po nią sięgnąć w wolnej chwili

Miecz Prawdy - książka, od której zaczęła się moja przygoda z fantastyką Przygody, pierwszego od kilku tysięcy lat, czarodzieja wojny - wybrańca pełną gębą - i jego kompanów były niezwykle wciągające. Terry Goodkind stworzył interesujący świat, a na strony 11 tomów tej serii przelał swoją filozofię

Wiedźmin - kolejna seria, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Przygody wiedźmina Geralta, okraszone kapitalnym humorem Sapkowskiego i umieszczone w niezwykle bogatym świecie

Malazańska Księga Poległych - moja ulubiona dotychczas seria Potężni wojownicy, magowie, ascedenci i starożytni bogowie Za tą książką zdecydowania przemawia różnorodność opisanego tam świata i zamieszkującego go ras oraz niesamowity "system" magii

Pieśń Lodu i Ognia - kolejna świetna seria, która w poprzednim roku doczekała się swojego serialu(Gra o tron). Niesamowita walka kilku pretendentów o jeden tron, intrygi, magia, smoki i dobry humor Bohaterów jest wielu, a żaden z nich nie jest bezpieczny - każdy z nich może w każdej chwili stracić głowę, autor zdążył już do tego przyzwyczaić swoich czytelników

Trylogia Czarnego Maga - książka, w której jak sama nazwa wskazuje, pierwsze skrzypce grają magowie Historia dziewczyny ze slumsów, która trafia do Gildii Magów i zostaje potężną czarodziejką Książka łatwa i lekka, przeznaczona praktycznie dla każdego czytelnika.


"Wielka moc niesie ze sobą wielką odpowiedzialność - Wujaszek Ben"

http://28.media.tumblr.com/tumblr_m2zwihTXGC1qgn1epo1_500.gif

Offline

 

#2 2012-04-04 16:51:42

Szajniowaty

Majtek

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 34
Punktów :   

Re: Książki fantasy

Fantasy, ah - najprzyjemniejszy typ do swobodnego czytania

Polecam "Smocze Kości", książkę dość przeciąganą ale godną przeczytania.
Jeśli nie zostanę zjedzony za wrzucenie czegoś z SF to polecam szczerze Diunę. Książka ciężka pod każdym względem ale najlepsza jaką do tej pory czytałem.
Trochę mniej, ale ciągle mogę być za serią "Malowany Człowiek" i jej kontynuację - "Pustynna Włócznia" która to nie jest pozycją wybitną ale może spokojnie wciągnąć.

Dodatkowo, jeśli ktoś potrafi przetrwać powolny rozwój akcji to warto przeczytać "Gildia Hordów", powieść przez Magdalenę Salik pisaną. Niezbyt znana ale ciekawa.

Offline

 

#3 2012-04-04 20:36:10

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Książki fantasy

No ja dużej styczności z książkami o tematyce fantasy nie miałam.
Miecz Prawdy skoro Zoro od tego zaczął, to się wypowiem Załamię Cię pewnie ale ruszyłam tą książkę, bo moja siostra ją uwielbia, ba, nawet ma całą serię, tyle, że ja skończyłam na drugim rozdziale A dlaczego? Bo za nim się dorwałam do treści książki, to moja kochana siostra wszystko mi opowiedziała i zepsuła frajdę czytania Poza tym powstał serial, ale jak się okazało tylko imiona się zgadzały. Także nadal to na mnie czeka ^^

Saga o Ludziach Lodu - znana opowieść o dużym rodzie z Norwegii, książek jest 47, ale powiem, że szybko zleciały, bardzo szybko się je czyta, może dlatego, że są napisane dość prostym językiem jak na takie dzieło. Wszystko dzieje się od około 1540-1950 roku. Każda część jest poświęcona danej linii drzewa genealogicznego, ale nie można zapomnieć, ze wszystko jest ze sobą powiązane

Harry Potter- Bardzo znany, na całym świecie, ale klasykiem tego nie nazwę, bo są większe dzieła niż to. Bardzo spodobały mi się książki, tak samo jak filmy. Zawsze interesowałam się magią, dlatego owa książka zwróciła moją uwagę. Pewnie większość z Was zna treść, wiec nie będę się rozpisywać ^^

Nie wiem czy to można do fantasy zaliczyć, bo wątpię, ale też nie można potwierdzić, że wszystko tam jest prawdą Mitologia Grecka, jednym słowem, moje hobby, coś czym się interesuje od dawna, może dlatego uwielbiam ją czytać. Zawsze mnie ciekawił takie sprawy jak Olimp, bogowie, herosi ^^


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#4 2012-04-05 08:27:22

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Książki fantasy

W klimacie fantasy podstawowymi pozycjami są chyba książki Andrzeja Sapkowskiego. Ja czytałam dwie sagi: "Wiedźmin" oraz "Trylogia Husycka" oraz kilka innych pojedynczych książek (w tym podręcznik rpg) które już mniej pamiętam. Polecać i opowiadać o nich chyba nikomu nie trzeba. Kto nie czytał ten trąba.

Jeśli ktoś mówi, że czyta polską fantastykę, a nie zna Piekary... To można go moim zdaniem postawić pod ścianą i rozstrzelać Absolutnie zakochałam się w jego cyklu inkwizytorskim o Mordimerze Madderdinie już po pierwszym tomie. I mimo że na razie nie jestem na bieżąco, bo z ośmiu tomów mam przeczytane sześć (dosłownie za jednym tchem kilka lat temu) to na pewno odświeżę sobie pamięć ^^

Andrzej Pilipiuk jest obecnie najbardziej znany jako autor Cyklu o Jakubie Wędrowyczu, a niewiele osób pamięta, że pod pseudonimem Olszakowski wydał dziewiętnaście tomów przygód "Pana Samochodzika". Jest jedna z moich ulubionych serii z czasów dzieciństwa ^^ Co nie znaczy, że Jakub Wędrowycz jest zły

Gdybym miała coś jeszcze polecić, to na pewno byłby to czterotomowy cykl "Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer". Jest to seria umiejscowiona w realiach Polski dzielnicowej, opowiadająca o losach pewnego uczonego (postać historyczna), który jak się dowiadujemy z lektury powieści... po godzinach parał się czarnoksięstwem. Dla niektórych może być ciężko zmęczyć tą serię, ze względu na ogromną ilość bohaterów historycznych, ale powiem szczerze, że ja po przeczytaniu wszystkich czterech tomów byłam tak obcykana na historii z Polski dzielnicowej jak nigdy Nawet daty jakoś tak same wryły mi się w pamięć... Nie wyobrażacie sobie jak interesujące może być to z kim sypiał ten czy tamten Król Polski, a także kto czyim był synem. A najlepsze jest to, że sprawdzając fakty historyczne w podręcznikach... wszystko się zgadza! Witold Jabłoński tak zgrabnie połączył historię z fantasy, że nie ma żadnych nieścisłości. Ja pochłonęłam cykl jednym tchem, za koleją, a potem czytałam go raz jeszcze. Chyba to o czymś świadczy ^^

Pieśń Lodu i Ognia była już wyżej wspominana, więc powtarzać się nie będę. Dodam tylko, że warto wydać 40-50 zł na jeden tom, nawet gdy książek jest łącznie 8. I co najmniej dwie w planach Ostatnio jest to moja ulubiona pozycja, również czytana dwukrotnie.

Wspominana była również Saga o Ludziach Lodu. Rozmarzyłam się normalnie ^^ Pierwszy raz czytałam całość w wieku 10 lat, dajecie wiarę? Nie jadłam, nie spałam tylko czytałam po 20 godzin dziennie, dopóki nie skończyłam wszystkich 47 tomów. Drugi raz czytałam całość już w LO, ale rozumu mi nie przybyło, bo również zapominałam położyć się do łóżka.
Ale szczerze mówiąc bardziej polecam "Sagę o Czarnoksiężniku" tej samej autorki, oraz jej kontynuację "Sagę o Królestwie Światła". Może ta druga nie jest już tak wspaniała, ale "Saga o Czarnoksiężniku" jest absolutnie wspaniała.

To by było na tyle z książek które najbardziej zapamiętałam. Może jeszcze coś dodam


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#5 2012-04-06 22:26:32

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Książki fantasy

Saga o Czarnoksiężniku mi jakoś nie podpasowała mimo, że czytałam
Ale za to Królestwo Światła było genialne i nowi bohaterowie i świat jaki Margit stworzyła też genialny.
Ale co do wcześniejszego, to przyznam, że Mori był super ^^


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#6 2012-04-22 12:41:44

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Książki fantasy

W sadze o czarnoksiężniku najbardziej podpasował mi Dolg oraz duchy Moriego. Chociaż nie powiem, sama postać Moriego też zauroczyła mnie już na samym początku ^^


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#7 2012-04-22 12:45:00

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Książki fantasy

No tak, znajdą się tam świetni bohaterowie, ale sama treść jakoś szczególnie mnie nie wciągnęła czegoś mi tam brakowało.


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#8 2012-05-09 13:58:24

 Observer

Kucharz Okrętowy

Zarejestrowany: 2012-05-08
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona manga: Berserk, AirGear
Ulubione anime: B/N/K-gatari, EF
Wiek: 22

Re: Książki fantasy

Jeśli chodzi o fantastykę, to jestem wiernym fanem Tolkiena (Silmarillion!), LeGuin (Ziemiomorze!) i Georga R.R. Martina (Pieś ognia i lodu!) - autorów którzy jak myślę są na tyle znani że opisywać ich szerzej już nie trzeba.

Z polskich pisarzy przez dłuższy czas uznawałem jedynie Sapkowskiego, jakkolwiek ostatnio spadł on z mojego podium z dużym hukiem na rzecz Jacka Dukaja. Przeczytałem co prawda dopiero jego dwie książki - "Inne pieśni" oraz zbiór opowiadań (powieści?) "Król bólu"- jakkolwiek wdrążyły się one w mój móżdżek na tyle mocno, że nie wyobrażam sobie że coś mogłoby mi się w tym momencie spodobać bardziej.

Polecałbym również - z lżejszej literatury - cykl Świata Dysku Terrego Pratchetta, który w ciekawy i inteligentny sposób odbija w krzywym zwierciadle  nasz świat, kulturę oraz absurdy z nimi związane.

Ostatnio edytowany przez Observer (2012-05-09 14:00:18)


„Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.”  T.P.

Offline

 

#9 2012-05-09 16:54:53

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Książki fantasy

Jestem właśnie w trakcie czytania świata dysku Znaczy się przeczytałam dopiero dwie pierwsze "zerówki", bo lubię zaczynać chronologicznie Myślę, że też mogłabym polecić tą serię. Mnie wciągnęła i wielokrotnie śmieszyła już od pierwszych stron. Tego samego autora ciekawa pozycją jest też "Księgi Nomów". Jestem po pierwszej księdze wyjścia i poważnie mnie wciągnęło


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dolinasmoka.pun.pl www.biotech09.pun.pl www.nkc.pun.pl www.bolly-tolly-kolly.pun.pl www.swiatgier.pun.pl