Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-04-05 10:05:17

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Ulubiony aktor głosowy

Czy macie jakiegoś Seiyu którego naprawdę lubicie? Takiego, którego głos rozpoznajecie po kilku wypowiedzianych słowach? Albo wręcz odwrotnie: głos który w każdej roli brzmi inaczej, tak że aż trudno uwierzyć, że podkłada go ta sama osoba?

Moja lista ulubionych prezentuje się następująco:

Sugita Tomokazu - Głos który jestem w stanie rozpoznać gdziekolwiek go nie usłyszę. I od razu wiem wtedy, że anime muuusi być ciekawe - Sakata Gintoki (Gintama), Kanzaki Hajime (Beelzebub), Tabata Hidenori (Danshi Koukousei no Nichijou), Shoukiin Kagerou (Inu x Boku SS), Zen (Nurarihyon no Mago), Oda Takenaga (Yamato Nadeshiko Shichi Henge)

Nakai Kazuya - Drugi z tych którego poznam wszędzie. Głos który wręcz kocham! - Roronoa Zoro (One Piece), Hijikata Toshiro (Gintama), Mugen (Samurai Champloo), Suguro Ryuuji (Ao no Exorcist), Nezu Jinpachi (Brave 10), Miles (FMA: Brotherhood), Date Masamune (Sengoku Basara)

Kugimiya Rie - Happy (Fairy Tail), Elric Alphonse (FMA), Kagura (Gintama), Sanzenin Nagi (Hayate no Gotoku!), Aisaka Taiga (Toradora), Louise (Zero no Tsukaima)

Miyano Mamoru - Yao Ling (FMA: Brotherhood), Yagami Light (Death Note), Kida Masaomi (DRRR), Suoh Tamaki (Ouran High School Host Club), Fuwa Shoutarou (Skip Beat), Death the Kid (Soul Eater)

Paku Romi - zarówno w rolach żeńskich jak i męskich jest niezwyciężona! - Hitsugaya Toshiro (Bleach), Elric Edward(FMA), Temari (Naruto), Tanaka Yoshitake (Danshi Koukousei no Nichijou), Madam Red (Kuroshitsuji)

Inoue Marina - druga po Paku Romi mistrzyni podrabiania chłopięcych głosów - Tachibana Wataru (Hayate no Gotoku!), Mogami Kyouko (Skip Beat!)

Yamaguchi Kappei - kilka mistrzowskich ról - L (Death Note), Inuyasha (InuYasha), Usopp (One Piece), Cheshire Cat (Pandora Hearts)

Suzumura Kenichi - Lavi (D. Gray Man), Okita Sougo (Gintama), Hitachiin Hikaru (Ouran High School Host Club)

Konishi Katsuyuki - Oga Tatsumi (Bellzebub), Hisagi Shuuhei (Bleach), Lee Komui (D. Gray-Man), Dreyar Laxus (Fairy Tail)

Koyasu Takehito - Sister (Arakawa Under the Bridge), Guatiche Pesche (Bleach), Takasugi Shinsuke (Gintama), Phenex Raiser (Highschool D), Aokiji Kuzan (One Piece), Excalibur (Soul Eater)

Z czasem ludzi do grona ulubionych przybywa...


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#2 2012-04-05 10:34:24

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: Ulubiony aktor głosowy

To się nazywa już chorobą psychiczną Szczerze to nigdy specjalnie nie zwracam uwagi na to kto podkłada głos a mało tego jak mam do wyboru wersję angielską to z miejsca ją wybieram żeby zmierzyć się z językiem.


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#3 2012-04-05 11:33:52

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Ulubiony aktor głosowy

Ja w ogóle nie oglądam wersji angielskich. Angielski dubbing jest zazwyczaj przerażająco beznadziejny Już pomijając fakt, że japoński w anime brzmi po prostu lepiej ^^ Japończycy szkolą się w podkładaniu głosu i są w tej kwestii najlepsi.


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#4 2012-04-05 22:20:01

 Mikkan

Kucharz Okrętowy

25386311
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona manga: Shaman King/Chrno Crusade
Ulubione anime: Baccano/Nabari no ou
Wiek: 19

Re: Ulubiony aktor głosowy

Tak swoją drogą... Rzadko jestem w stanie poznać seiyuu słysząc jego głos. Próbuję, ale zwykle się mylę.
Zaczynajmy Moja lista:

Namikawa Daisuke - Uwielbiam ten głos. Jest taki delikatny, momentami zdziecinniały, płynny, kochany. Jak go słyszę mam wrażenie, że mówi "wszystko będzie dobrze". Zwykle chcę wytulić postać, której podkłada głos - Mikage (07-Ghost), Włochy (Hetalia), Kazehaya (Kimi ni Todoke), Fai (Tsubasa Chronicle), Książę Baka (Level E)

Saiga Mitsuki - Lubię ją głównie za Yoite (Nabari no ou). Jej głos idealnie mi pasował do tego bohatera. Ciągle mam go w głowie, może poniekąd przez to, że to moja ulubiona postać z anime, ale nie ważne - Teito (07-Ghost)

Okamoto Nabuhiko - Nizuma Eiji (Bakuman), Usui (Kaichou wa maid-sama), Gau (Nabari no ou), Tohru (Shiki) Yumeji (Yumekui Merry)

Yamaguchi Kappei - L (Death Note), InuYasha - bardzo rozbieżne głosy, ale oba uwielbiam <3

Paku Romi - Shima (Clannad), Ren Tao (Shaman King), Ganta (Deadman Wonderland), Dr. Irabu (Kuuchuu Buranko), Temari (Naruto)

Minagawa Junko - Jun (Bokurano), Joshua (Chrno Crusade), Ritsuka (Loveless), Echizen (Prince of Tennis)

Miyano Mamoru - Raito (Death Note), Kida (Durarara), Tamaki (Ouran), Death the Kid (Soul Eater), Kiba (Wolf's Rain)

Kugimiya Rie - Miharu (Nabari no ou), Taiga (Toradora) no i moja ulubiona tsundere = Louise (Zero no Tsukaima).


http://desmond.imageshack.us/Himg268/scaled.php?server=268&filename=astrt.jpg&res=medium
"Teraz marzenie miało się spełnić. Ktoś powiedziałby, że marzenia się spełniają, ale... To, co się spełniło, nie było już marzeniem. Rozmyło się, zatarło, straciło znaczenie, więc po co się spełniło? Żeby mi pokazać, że nie warto marzyć?"

Offline

 

#5 2012-04-06 22:16:15

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Ulubiony aktor głosowy

Mitsurian napisał:

Hahaha! Bez kitu jeśli chodzi o Shaman Kinga to jedna z niewielu (jedyna?) próba udanego podłożenia głosów postaci. W wersji japońskiej głosiki postaci są zbyt piskliwe, w wersji naszojęzycznej, Yoh ma wreszcie, pasujący wyluzowany głos, a Ren taki ociekający sarkazmem. Opening jak mnie całkiem też jest w pytke, śpiewa też niezły rockowy wokal.

No bo w Japońskim to już nie wiadomo czy facetowi jakaś kobieta podkłada głos czy facet
Bo np taka Temari ma męski głos ponoć

No,a  co do czołówki to też racja, wreszcie zrobili polską wersje jak należy

EDIT: przeniosłam posta z innego wątku, bo to jawny offtop


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#6 2012-05-07 12:11:32

R.

Bossman

Skąd: Niflheim
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 150
Punktów :   
Wiek: 999~+

Re: Ulubiony aktor głosowy

Mam dwie, ulubione seyuu. pierwszą z nich jest od bardzo długiego już czasu Satsuki Yukino - przede wszystkim za rolę Yoruichi z Bleacha, jednak można ją usłyszeć również jako Sagara Misae z Clannada, Rafaele z Claymore czy Chidori Kaname z Full Metal Panic! oraz w innych znanych, lub mniej znanych seriach.
Drugą natomiast Sakamoto Maaya, genialna w każdym calu, uwielbiam w większości postaci, które miała okazję dogrywać - użyczała głosu między innymi Nino z Arakawy, Alphard z Canaana, Shiki z Kara no Kyoukai, w końcu SHINOBU z Nisemonogatari.
A żeby nie było tak babsko, pozwolę sobie wspomnieć jednego pana. Mianowicie chodzi mi o Kamiye Hiroshiego. Zabłysnął między innymi jako Araragi Koyomi z Bake/Nise-monogatari, Itoshiki Nozomu z Sayonara Zetsubou Sensei czy Orihara Izaya (jak ja go nie lubię) z Drrr.

Oprócz nich są też inni o głosach, które niezmiernie mnie urzekły, jednak poprzestanę na tych trzech nazwiskach które najbardziej zapadły mi w pamięć.

Ostatnio edytowany przez eR (2012-05-07 12:11:50)



"- Więc czymże jesteś?
- Określać, znaczy ograniczać."

Offline

 

#7 2012-06-07 09:20:13

yoogurth

Gość

Re: Ulubiony aktor głosowy

- Rie Kugimiya - Seiyu między innym Happego z FT. Kocham jego głos.  >D

- Hiroki Takahashi - Seiyu Hisoki z HxH. Ma taki płynny, mroczny a jednocześnie ciepły i szczęśliwy głos ,że tak powiem.

 

#8 2012-06-07 14:46:38

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Ulubiony aktor głosowy

Jeżeli chodzi o Takahashiego, to niestety z żadnej innej roli go nie zapamiętałam. To znaczy podkładał głos jeszcze pod Władcę Demonów w Beelzebubie Ma nieziemski głos przy postaci Hisoki. Na samym początku gdy go słyszałam piekielnie mi się nie podobał, ale po kilku odcinkach zupełnie zmieniłam zdanie. Mówi trochę jakby był.... kotem? Dla mnie to idealny przykład erotycznego do granic możliwości głosu. Pasuje do super przebiegłej postaci która z jednej strony chce Ci się przypodobać, a z drugiej obmyśla jakby tu Cie uszkodzić. Strasznie mi się spodobało to... mruczenie. On poważnie mruczy gdy mówi!
Obecny seiyu Hisoki (wspomniany wcześniej Namikawa Daisuke) jest w tej roli idealny. Niemal tak erotyczny jak Takahashi i równie przebiegły. Zresztą jak sobie popatrzyłam na dorobek tego aktora to zaniemówiłam... Podkładał głos pod takie postacie, że spokojnie można mu oddawać pokłony Ale nie mruczy. A bez mruczenia to już nie jest to samo uczucie gdy się słucha Hisoki


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cyber-swiat.pun.pl www.lgkm380.pun.pl www.emerytomani2.pun.pl www.synowiewiatru.pun.pl www.emargo-time.pun.pl