Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-04-03 17:58:42

 Zoro

Bossman

Skąd: Toruń w Nowym świecie
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 180
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Death Note, One Piece
Wiek: 23

One piece - wszystko i o wszystkim

Przekleję może to co napisałem kilka dni temu na innym forum, bo nie chcę mi się pisać jeszcze raz
Niech to będzie temat, w którym można by ogólnie pogadać o tej wspaniałej mandze i anime, a nie tylko o bieżących wydarzeniach, a także spróbować zachęcić innych użytkowników do czytania i oglądania

Moja przygoda z One Piece rozpoczęła się dosyć burzliwie. Po przeczytaniu kilku bardzo pozytywnych recenzji i po obejrzeniu niesamowicie zachęcającego AMV, spakowałem wszystkie niezbędne rzeczy i ruszyłem z Luffym na poszukiwanie legendarnego skarbu Niestety, po kilkunastu odcinkach znudziło mnie piractwo i wróciłem na suchy ląd Na szczęście po kilku miesiącach coś mnie natchnęło i znowu miałem okazję wejść na pokład, jeszcze wtedy, Going Merry i po raz kolejny zasmakować przygody Tym razem było o wiele lepiej... udało mi się przetrwać słabszy okres kompletowania pierwszych członków załogi, żeby w końcu trafić na magiczną przygodę w Alabaście, która mnie ostatecznie przekonała Pewnie wielu z marzyło np. przy oglądaniu Bleacha, żeby zostać Shinigami... przy Naruto, żeby zostać potężnym Shinobi... jednak to było nic w porównaniu do tego jak po One Piece, chciało się zebrać załogę, zostawić za sobą wszystko, wsiąść na statek i ruszyć w nieznane, zmierzyć się z innymi potężnymi piratami i utrzeć nosa marines ^^
One Piece jest to po prostu jedna wielka przygoda (: Jest tu wszystko... ciężko nie polubić jakiegokolwiek członka załogi, zaczynając od, głupiego jak but, kapitana, na kościstym grajku kończąc Jest to przede wszystkim seria z pomysłem... widać jakiś plan, a nie tak jak w przypadku wielu innych anime, gdzie kolejne arc'i są wymyślane na bieżąco (: Mimo, że anime jest już w takim zaawansowanym stadium to nadal pozostaje wiele tajemnic do odkrycia... w końcu dopiero wpłynęliśmy do Nowego Świata nadal nie poznaliśmy Imperatorów, niewiele wiemy o ojczulku Luffiego, a zupełnie nie została wspomniana jeszcze jego matka (: Czym jest Armia Rewolucjonistów i do czego dążą? Co oznacza "D." w nazwiskach bohaterów?(: Również Światowy Rząd skrywa pewnie nie mało tajemnic (: No i w końcu najważniejsze pytanie... czym tak naprawdę jest One Piece Może być to po prostu wielkie bogactwo, a może coś czego się zupełnie nie spodziewamy (:
Może jeszcze trochę o postaciach... przewinęło się już wielu mniej lub bardziej potężnych piratów i marines, a wielu jeszcze wcale nie poznaliśmy (: Najlepsze jest to, że to po której stronie barykady znajduje się bohater, nie świadczy o tym czy jest zły czy dobry ^^ Bo przecież spotkaliśmy już nie jednego szlachetnego pirata jak i podłych marines (: Zarówno Ci źli jak i dobrzy są dokładnie tacy jak powinni być i każda postać w mniejszy lub większy sposób sprawia, że to anime jest tak fascynujące (: Bo przecież mimo, że każdy z nas nienawidzi np. Akainu czy też Czarnobrodego i życzymy im wszystkiego co najgorsze to jednak są to świetne postacie... dokładnie taki powinien być czarny charakter (:
Jeśli chodzi o strony tego konfliktu to na pewno nie możemy narzekać na nudę (: Mamy piratów, mamy marines... gdzieś pomiędzy nimi Schichibukai... w tle nada tajemnicza Rewolucja... i wszyscy zgodnie zmierzają w jednym kierunku... na Raftel
Dobra trochę się rozpisałem... dużo, chaotycznie, a i tak mało treści Ale na ten temat można by pisać całe referaty Może w jakichś mniej ogólnych tematach napiszę coś z większym sensem Bo w końcu nadal można wiele podyskutować chociażby o Diabelskich Owocach czy też o Haki

I na koniec taki zachęcający filmik
http://www.youtube.com/watch?v=3gsEfYUtwRM


"Wielka moc niesie ze sobą wielką odpowiedzialność - Wujaszek Ben"

http://28.media.tumblr.com/tumblr_m2zwihTXGC1qgn1epo1_500.gif

Offline

 

#2 2012-04-03 18:05:03

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: One piece - wszystko i o wszystkim

Nie głupi temat Ci powiem, bo można wiele rzeczy sobie wyjaśnić i dużo o tym dyskutować. W końcu można mieć inne zdanie na dany temat ^^

Zoro napisał:

One Piece jest to po prostu jedna wielka przygoda

No tak, świat z piratami, podróże na morzach, to coś co chciałaby i ja robić i w takim świecie żyć. ^^

Zoro napisał:

Bo przecież mimo, że każdy z nas nienawidzi np. Akainu czy też Czarnobrodego i życzymy im wszystkiego co najgorsze to jednak są to świetne postacie... dokładnie taki powinien być czarny charakter

No zdarza się, że można polubić czarny charakter, ale tutaj jakoś nie wiedzę sensu, może i byli świetnie zrobieni i w ogóle, ale po obejrzeniu Twojego filmiku zmieniłam zdanie!

Właśnie, obejrzałam filmik, który dałeś, oczywiście co...zaczęłam płakać jak mała dziewczynka,

Spoiler:

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Ale filmik genialny, nie dziwię się, że ponad milion osób go widziało już ^^

EDIT: Wstawiam spoiler, bo nie wszyscy chcą wiedzieć o takich strasznych rzeczach. Ja gdybym nie wiedziała i dowiedziała się w taki sposób zrobiłabym zapewne awanturę.

D.Lilith

Ostatnio edytowany przez Kahlan (2012-04-03 18:06:22)


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#3 2012-04-09 09:45:24

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: One piece - wszystko i o wszystkim

Ja od niedawna zacząłem przygodę z OP-kiem a zaczęło się wszystko od tego że pierwsze 7 czy 8 tomów pożyczył mi kumpel o którym mogę śmiało napisać że jest maniakiem OP
Po przeczytaniu mang dostałem od niego dużooooo odcinków anime które oglądałem namiętnie aż do prawie 200 odcinka. W tym momencie raczej kończę przygodę z OP-kiem w wersji anime i zostanę jednie przy mandze. Z jednej strony jestem zmuszony tak zrobić gdyż nie mam tyle czasu wolnego żeby siedzieć i oglądać (czyta się dużooo szybciej) a z drugiej strony jak porównam rysunek anime a mangi to ta pierwsza wypada strasznie blado (np. tła w mandze są genialne) i nie będę sobie więcej nią zawracał głowy


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#4 2012-04-10 13:40:05

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: One piece - wszystko i o wszystkim

One Piece jest moim numerem 1 jeśli chodzi o mangi. Bez względu na to z jaką inną produkcją shounen porównywałabym OP, to ta druga i tak wypada blado. Perfekcyjnie stworzy od początku do końca świat, bohaterowie którzy nigdy nie są tylko dobrzy albo źli, przedstawianie osób, które pojawią się w fabule kilka lat później. To wszystko sprawia, że mi jako czytelnikowi, bardzo łatwo jej uwierzyć w to, że czytając mangę przenoszę się do uniwersum One Piece. Może głupio to brzmi, z ust 22 letniej dziewczyny, ale zazdroszczę Słomkowym ich przygód. One Piece to jedna z niewielu mang, której bohaterów chciałabym poznać w rzeczywistym życiu, ewentualnie przenieść się do ich świata.


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#5 2012-04-10 18:01:07

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: One piece - wszystko i o wszystkim

No to oczywiste, że zazwyczaj najlepsze jest to czego nie mamy, sama słuchając o One Piece mam ochotę zostać piratem i mieć takie przyody jak oni. No ale nie jest moim numerem jeden mimo, że zmieniłam o nim zdanie. Kiedyś starsznie irytowało mnie, gdy ktoś o tej mandze, czy anime mówił, zwłaszcza mój chłopak, dla niego ta manga, to połowa życia, z przynajmniej jakaś duża część. Na bieżąco śledzi losy Słomianych, a jak nie, to szybciutko nadrabia, no i tak powoli mnie do nich przekonuje, zwłaszcza, że widzę w nim Zoro
Pewnie by się obraził, gdyby wiedział, że jednak największą słabość po tym co widziałam mam do Ace'a, ale myślę, że by zrozumiał. W końcu Ace to postać jedyna w swoim rodzaju ^^
Lilith uważa, że inne mangi typu OP wypadają przy nim blado, moje zdanie jest inne, w każdej mandze znajdę coś oryginalnego, ale także coś co mnie zacznie irytować. No i jeśli mowa o One Piece to irytował mnie Luffy, taki drugi Naruto w moim odczuciu. Ale też zmieniłam ciut zdanie o nim ^^


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#6 2012-04-10 18:12:09

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: One piece - wszystko i o wszystkim

No i jeśli mowa o One Piece to irytował mnie Luffy, taki drugi Naruto w moim odczuciu.

A w życiu Gdzie Ty tam widzisz gościa z "tragiczną przeszłością, która odcisnęła na nim swoje piętno"? Nie cierpię takich bohaterów jak Naruto. Tych którzy mają "głębię", przeszłość tak tragiczną, że aż strach o niej myśleć i w wyniku tego zazwyczaj są rozdarci wewnętrznie.

Luffy jest do tego stopnia prosty, że to aż bolesne Nie chce być bohaterem, bo bohater podzieliłby się z innymi swoim mięsem, a on woli mięso zjeść sam. To jest jego filozofia ^^ Nie jest jakimś altruistą, który chce ratować świat i potrzebuje się dowartościować. Luffy pakuje się w kłopoty przez przypadek, albo tylko dlatego że chce kolejnej przygody. Tak pozytywnego bohatera ze świeca szukać w innych shounenach. To mój ulubiony typ. Optymista, który nie skrywa gdzieś pod maską swojego "drugiego ja" i mrocznej przeszłości. Jeśli chodzi o głównych bohaterów shounenów, to właśnie luffy i Gon z HunterxHunter są moimi ulubionymi. Gon ma niezwykle podobną mentalność


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#7 2012-04-10 19:43:50

 Zoro

Bossman

Skąd: Toruń w Nowym świecie
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 180
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Death Note, One Piece
Wiek: 23

Re: One piece - wszystko i o wszystkim

Ja wiem o co chodziło Kahlan, przynajmniej tak mi się wydaje. Chodziło raczej o poziom inteligencji jaki reprezentują bohaterowie i o ich nieprzemyslane, spontaniczne działania
Są to bohaterowie, którzy kierują się zasadą najpierw rób potem może pomyśl.
Oboje przecież dążą do jakiegoś celu, Naruto by być Hokage, a Luffy chce  mieć tytuł Króla Piratów.
Lilith nie możesz brać wszystkiego pod uwagę, bo może chodzić czasem tylko o pewne wspólne cechy


"Wielka moc niesie ze sobą wielką odpowiedzialność - Wujaszek Ben"

http://28.media.tumblr.com/tumblr_m2zwihTXGC1qgn1epo1_500.gif

Offline

 

#8 2012-04-10 19:55:52

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: One piece - wszystko i o wszystkim

Z jednej strony tak, ale stwierdzenie "taki drugi Naruto w moim odczuciu" to chyba coś więcej niż dwa, trzy podobieństwa, co?


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#9 2012-04-10 20:31:57

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: One piece - wszystko i o wszystkim

No widzisz, jak to ładnie zacytowałaś "w MOIM odczuciu", a skoro moje, to mogę mieć jakie mi się podoba, prawda? jeśli masz inne to okej, ja nie kwestionuje Twojego tylko dodaję swoje, a Ty kwestionujesz moje. I skąd możesz wiedzieć na jakiej podstawie to oceniłam? Nie napisałam tego i tak, bardziej chodzi mi o charakter niż o historię, przeszłość
To jest tak samo jak z tym mentorem, możemy się wykłócać godzinami, a i tak kazdy będzie miał swoje zdanie


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#10 2012-04-10 21:06:21

Mitsurian

Majtek

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 38
Punktów :   

Re: One piece - wszystko i o wszystkim

Hm... pokuszę się o stwierdzenie, że z tej świętej trójcy, One Piece jest dla mnie numerem Jeden.
Jako weteran, dużo cudów widziałem i tasiemców. Naruto zacząłem czytać na bieżąco jak tylko został wydany w Polsce, potem Bleach i inne. Co by nie mówić, Naruto to manga dla mnie ważna, Bleach podobnie, jednak zainteresowanie me tymi pozycjami kapkę uschło. 

One Piece za to nie przemija

Jak ogląda się i czyta za dużo, z czasem się tetryczeje, ciągłe wrażenie "deżawi" lub "o...a podobna akcja była w Bliczu czy tam innym anime". One Piece potrafi ciągle bawić i zaskakiwać takiego weterana jak ja
Nie będę tu dawał przykładów, żeby przypadkiem nikomu nic zaspoilerować i psuć zabawy:) Ciągle jednak przywołuje na me usta, uśmiech w zaskoczeniu lub niedowierzaniu.

Offline

 

#11 2012-04-10 22:34:31

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: One piece - wszystko i o wszystkim

No kto co lubi, ja uwielbiam Bleacha, mimo, że widzę tam plusy i minusy, ale racja, Naruto już mi się przejadł, im dłużej czytam, tym mam mniejszą ochotę na anime. Co do One Piece, manga mnie powolutku wciąga mimo duzych oporów, niestety brak czasu na anime, nie mam z kim oglądać, a samej to jakoś mi się nie chce.
jak słyszę, że ludzie sa juz na 500 którymś odcinku, to aż żal mówić, że widziało się tylko urywki,
No ale i tak wiem, bo mam wygadane otoczenie, czego nie widze już mi opowiadają. Nawet nie denerwuje mnie jak mówią o akcji, co tam spoilery, czasem miło jest posłuchać od innej osoby, bo można usłyszczeć to przejęcie w jej głosie, gdy opowiada


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#12 2012-05-17 18:21:04

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: One piece - wszystko i o wszystkim

hmm chyba wyłapałem pierwszą nieścisłość rysunkową albo sam się zamotałem tzn. przy wspomnieniach dzieciństwa przez Ace i Luffiego ten drugi jest rysowany już w słomianym kapeluszu a z tego co pamiętam to dostał go dopiero od Rudowłosego.


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#13 2012-05-17 18:40:55

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: One piece - wszystko i o wszystkim

Luffy i Ace poznali się dopiero po tym jak Luffy dostał kapelusz W sumie było to tak, że Luffy dostał kapelusz, Garb dostał szału i profilaktycznie zabrał Luffy'ego z wioski (żeby przypadkiem nie spotkał się znów z Shanksem) i wywlókł do dzikiej głuszy, gdzie banda zaufanych bandytów wychowywała Ace'a. I nastąpiło pierwsze spotkanie braci


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#14 2012-05-17 18:46:22

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: One piece - wszystko i o wszystkim

ahaaaaaaaa czyli coś umknęło mojej uwadze dzięki za sprostowanie tego wszystkiego


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#15 2012-05-17 23:56:08

 Observer

Kucharz Okrętowy

Zarejestrowany: 2012-05-08
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona manga: Berserk, AirGear
Ulubione anime: B/N/K-gatari, EF
Wiek: 22

Re: One piece - wszystko i o wszystkim

Swoją drogą to Garp też jest nieźle zwichnięty.

Spoiler:

Oddać dziecko do wychowania bandytom (nawet zaufanym) żeby tylko nie wyrosło na pirata. ; )

Pomijając już litościwie fakt że plan się mu walnął tak że bardziej się chyba nie dało. : D (Ups!)

Ostatnio edytowany przez Observer (2012-05-17 23:57:13)


„Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.”  T.P.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.swordclan.pun.pl www.modeliki.pun.pl www.tf.pun.pl www.inib2009.pun.pl www.kirchhoff.pun.pl