Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-05-27 23:28:39

 Observer

Kucharz Okrętowy

Zarejestrowany: 2012-05-08
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona manga: Berserk, AirGear
Ulubione anime: B/N/K-gatari, EF
Wiek: 22

Webkomiksy

Długo chodziło mi już po głowie żeby założyć taki wątek.
Wielkich nadziei na to nie żywię co prawda że ktoś tu jakieś czytuje, ale pomyślałem że może przynajmniej posieję tu propagandą - a nuż kogoś nawrócę. ; D

Definicji webkomiksu (czy tam komiksu internetowego jak kto woli) przepisywać tu chyba nie muszę i nie będę. (Jeśli ktoś chciałby takową to odsyłam do wiki) Generalnie twórcy wyżej wymienionych stosunkowo często w swoich pracach inspirują się mangą więc temat wydaje się mi na tym forum bardziej niż na miejscu. : )  Znane mi dwie polskie strony zajmujące się tematem to Fabryka komiksu na której wrzucane są tłumaczenia kilku tytułów (w tym tych które omówię poniżej), oraz Webkomiks.pl którą znalazłem dosłownie przed chwilą i niestety niczego jeszcze o niej nie wiem oprócz tego że istnieje. (nie bijcie proszę ; )  )

Przedstawię wam za to parę moich ulubionych tytułów, które być może kogoś dadzą radę zainteresować.

1. LFG aka "Looking For Group" czyli historia pewnego młodego elfa-idealisty. Wyruszywszy w podróż w celu czynienia dobrych uczynków, napotyka on na swojej drodze czarnoksiężnika o "nieco" odmiennych poglądach na życie. Oczywiście, jak to bywa zamiast zatłuc się nawzajem, tworzą oni drużynę (czy też raczej "skomplikowany związek") do której w krótkim czasie dołącza się jeszcze kilka innych postaci których tożsamości zdradzać nie będę. (chociaż spoiler to raczej byłby żaden)
Cała seria, jakkolwiek posiada własną fabułę, jest jedną wielką parodią fantasy, sf oraz ogólnie gier (RPGów zwłaszcza).
Najbardziej chyba przyciąga do tytułu właśnie postać owego mrocznego maga - Richarda, którego podłego charakteru nie da się po prostu nie polubić.
Załączam linki do wersji oryginalnej i polskiego tłumaczenia, a także dodatkowo dwie przykładowe strony (w tym pierwszą która świetnie oddaje klimat serii):



http://fabrykakomiksu.pl/comics/lookingforgroup/000000/PL/000001.gif

http://fabrykakomiksu.pl/comics/lookingforgroup/000200/PL/000259.gif



2. Sequential Art - Właściwie jest to komiks z rodzaju "furry", aczkolwiek nie jest to w nim jakoś natrętnie eksponowane, tak więc myślę że można polecić go każdemu. Opowiada on o perypetiach (dobre słowo) pewnego grafika - Arta (czowiek), współwynajmującego dom z fotografką - Kate (kot) oraz nerdem absolutnym utrzymującym się z handlu internetowego - Pipem (pingwin). Ich poczynania obejmują sytuacje zarówno całkiem zwyczajne (patrz niżej), jak również totalnie fantastyczne (lot w kosmos zaliczony obowiązkowo).
Tytuł jak dla mnie całkiem zabawny i bardzo ładnie narysowany (chociaż kreska w początkowych paskach jest średnia to poprawia się z czasem).
Jak wyżej: oryginał, tłumaczeniei przykładowe strony



http://fabrykakomiksu.pl/comics/sequentialart/000000/0000011.

http://fabrykakomiksu.pl/comics/sequentialart/000100/000122.



3. Perełka na końcu, czyli Stripfield. Jest to polski webkomiks, którego paski nie mają pomiędzy sobą żadnego powiązania. W przeciwieństwie do dwóch pierwszych nie ma on charakteru komediowego - autor raczej charakteryzuje się raczej stylem refleksyjnym, niekiedy nieco smutnym, ewentualnie okraszonym czarnym humorem (dziwnym! - przykład poniżej). Kreska nie jest tutaj jakaś super-niesamowicie-piękna, ale jak dla mnie pasuje wyśmienicie do klimatu.
Tym razem wrzucę przykłady w postaci linków do poszczególnych (jednych z fajniejszych) stron komiksu. Jeśli ktoś będzie chciał przejrzeć całość, to polecałbym zacząć jednak od początku, bo dwukrotnie autor wrzucił serie pasków w których chronologia jest dosyć ważna. (I nie zrażajcie się najwcześniejszymi rysunkami - mi osobiście nie podobały się ani pod względem grafiki, ani treści. Później jest duuużo lepiej!)

Przykład czarnego humoru
Muzyka jego religią
Zły dzień
Rzut monetą - ten uwielbiam



Wrzucajcie prosze swoje opinie, a jeszcze lepiej linki jeśli ktoś zna jakieś tytuły które mógłby polecić. ; D


„Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.”  T.P.

Offline

 

#2 2012-05-30 21:47:15

 Typhus

Bossman

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 241
Punktów :   
Ulubiona manga: Miecz Nieśmiertelnego
Ulubione anime: Ninja Scroll
Wiek: 26

Re: Webkomiksy

Ja się już tym jaram i zaczynam szperać po sieci za dalszymi informacjami Uwielbiam każdą formę komiksu jaka istnieje a z tego co widzę to Looking For Group jest tytułem jakby specjalnie dla mnie stworzonym. Że ja wcześniej o tym nie słyszałem kurdeeeeee


...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!

Offline

 

#3 2012-05-31 13:05:23

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Webkomiksy

LFG jest epickie *.*
Ja ze swojej strony mogę zaproponować tylko Noblesse.
Jest to komiks produkcji koreańskiej. Nie mogę się doszukać informacji czy ta manhwa jest w Korei drukowana czy istnieje tylko w postaci komiksu internetowego, ale skłaniałabym się ku drugiej wersji. Jest to shounen, ale z taką ilością bishounenów, że niektórzy panowie mogą nie chcieć tego nawet tknąć
Po Polsku poczytać można tutaj (oryginał ma 138 chapterów więcej):
http://centrum-mangi.pl/Noblesse/
Całość jest na tyle ciekawa, ze stworzę chyba osobny temat dla zaprezentowania fabuły


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#4 2012-05-31 13:33:20

R.

Bossman

Skąd: Niflheim
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 150
Punktów :   
Wiek: 999~+

Re: Webkomiksy

LFG wydaje się całkiem ciekawy, zapewne porwę się na to i poczytam trochę, gdy tylko uzyskam nieco więcej zapasowego czasu (mówi ta, która robi wszystko, żeby się tylko nie uczyć).

D.Lilith napisał:

Jest to komiks produkcji koreańskiej. Nie mogę się doszukać informacji czy ta manhwa jest w Korei drukowana czy istnieje tylko w postaci komiksu internetowego, ale skłaniałabym się ku drugiej wersji.

A tak trochę offtopowo, odnośnie do wcześniejszego posta. Sama się nad tym zastanawiałam, bo z http://webtoonlive.com/webtoons czytam chyba dwa tytuły (albo więcej?) i powiem szczerze, że nie są złe (akurat Noblesse nie czytałam). Niby koreańskie, ale jak wcześniej zauważyła D.Lilith (z którą się zgadzam) to raczej nie manhwy. Dla mnie jest to taka trochę "dziwna forma", jednak naprawdę można znaleźć jakiś interesujący tytuł.



"- Więc czymże jesteś?
- Określać, znaczy ograniczać."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.emerytomani2.pun.pl www.lgkm380.pun.pl www.synowiewiatru.pun.pl www.emargo-time.pun.pl www.cyber-swiat.pun.pl