Ogłoszenie

***

Konkurs One Piece!
Potrzeba więcej ochotników!

OP KONKURS

#1 2012-04-01 01:55:01

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Porozmawiaj o ostatnim chapterze [SPOILERY]

Tutaj możemy oceniać i opisywać i rozmawiać o ostatnio wydanych chapterach mangi.
Zapraszam do dyskusji.


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#2 2012-04-02 13:47:38

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Porozmawiaj o ostatnim chapterze [SPOILERY]

Ostatni chapter to koszmar, mimo, że Sasakibe nie był jakimś głównym bohaterem i jakoś często się nie pojawiał, to nie mogę uwierzyć, że go tak po prostu zabili.
No i oczywiście pojawia się jak zwykle nowy wróg, który będzie ciągnął się przez cały dłuuugi Arc :/


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#3 2012-04-02 15:18:55

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Porozmawiaj o ostatnim chapterze [SPOILERY]

Mi tam Sasakibe ani trochę nie szkoda. Mógłby umierać wielokrotnie i ani trochę by mnie to nie wzruszyło. Ale robienie z niego mega-uber-mocarnego koksa po śmierci to już przesada. Skoro Kubo koniecznie chciał uśmiercić kogoś kogo by nam żal nie było, to już mógł się wziąć w garść i zabić Komamurę... Jest naprawdę mało znacząca postacią a przynajmniej wiemy, że jest silny...

Akcja ze spadającym z nieba Peshe woła o pomstę do nieba. Owszem, Nel była śmieszna, ale on już tylko żenujący.

Ratowanie Dondochakki... No dooobra. Rozumiem, oni byli akurat tymi "dobrymi", więc odbicie kumpla jest tak jakby w miarę oczywiste. Dobrze, że przynajmniej zmierzają do HM z zamiarem uwolnienia kogoś konkretnego, a nie od razu ocalenia świata. Ocalenie świata wyjdzie im przez przypadek.

Duży plus za bicie się z myślami Ishidy. Widać, że chce pójść, ale mu "biała szata" nie pozwala. Ciekawe, czy gdyby to Poshe był więźniem też by odmówił...? W końcu jakby na to nie patrzeć walczyli ramie w ramie... To chyba zobowiązuje, co?
Możemy liczyć na to że Ishida i tak się w to wszystko wmiesza, ale usprawiedliwiając się jakimś wyższym celem, a nie ratowaniem jakiegoś tam arrancara.

Kolejny plus za dołowanie Chada. Przykro mi kochaniutki. Do tej pory nikt nie chciał Ci tego powiedzieć, ale... jesteś randomem  Nawet "przyjaciele" nie pamiętają jak masz na imię 

No i pojawienie się Urahary. Przeraża mnie ten gość... Do tej pory w sumie nie wiadomo po której jest stronie i dlaczego robi to co robi. I skąd on zawsze wszystko wie. I jakim cudem zaplanował że Aizen to wszystko zaplanuje?  Mam nadzieję, że ten arc rzuci nam trochę światła na jego osobę.

Nowy zły jest lamerski. Chlasta swoich i torturuje kobiety. Zero sympatii i charyzmy. To już Aizen był ciekawszą postacią. Serio. Mam tylko nadzieje, że podwładni głównego bossa będą ciekawiej stworzeni.


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#4 2012-04-02 22:29:14

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Porozmawiaj o ostatnim chapterze [SPOILERY]

Tak, jako czarny charakter trzeba przyznać, że Aizen był świetnie zrobiony, ciężko było odczytać jego zamiary.
I masz rację ten nowy? Boże istny zły człowiek, na dodatek nie wprowadza nic nowego jeśli chodzi o czarne charaktery.

Ja Urahare uwielbiam, moja ulubiona postać z Bleacha, no jedna z ulubionych, ale mi byłoby obojętne czy jest dobry czy zły, bo to ciekawa postać, o której tak naprawdę mało wiemy. Ale na moje, Urahara jest po swojej stronie, ale dotrzymuje zobowiązań, co do niektórych ludzi, chociażby do Vizadrów, bo w jakiejś części przyczynił się do ich stworzenia.

No, a co do śmierci Sasakibe, ja nie lubię jak giną dziadki, mam słabość do takich, już bym wolała by Toushiro zginął, irytujący dzieciak

Ostatnio edytowany przez Kahlan (2012-04-02 22:31:59)


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#5 2012-04-02 22:54:31

 Zoro

Bossman

Skąd: Toruń w Nowym świecie
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 180
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Death Note, One Piece
Wiek: 23

Re: Porozmawiaj o ostatnim chapterze [SPOILERY]

Mi również żal jest Sasakibe, nawet jeśli nie był znaczącą postacią A to, że po śmierci okazał się być dosyć potężnym Shinigami wcale mi nie przeszkadza. Do mnie to trafiło i zrobiło mi się go jeszcze bardziej żal Co do głównego antagonisty to rzeczywiście straszny i zły z niego wilk Jednak wolałem czarnego charaktera z mózgiem Urahara? Póki co jakoś niespecjalnie dręczy mnie to po czyjej jest stronie, po prostu cieszę się jego obecnością w tej mandze Ogólnie cały ten nowy arc jest taki... nijaki... smutny i w ogóle niczym nie porywa. Wtargnięcie takich intruzów do SS i to komnaty samego Generała i całe to wypowiedzenie wojny powinno wywołać szok itp. A tu jednak emocji było tyle co na rybach


"Wielka moc niesie ze sobą wielką odpowiedzialność - Wujaszek Ben"

http://28.media.tumblr.com/tumblr_m2zwihTXGC1qgn1epo1_500.gif

Offline

 

#6 2012-04-02 23:11:13

 Nami

Shichibukai

Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 520
Punktów :   
Ulubiona manga: Mars, Death Note, Nana
Ulubione anime: Paradise Kiss, Higashi no Eden

Re: Porozmawiaj o ostatnim chapterze [SPOILERY]

No byłam w szoku, ze dopiero podczas śmierci dowiedzieliśmy się, że ma bankai i w ogóle, jaką osobą był
Mi szkoda tego, że nie dali nam go bardziej poznać, oczywiście brak czasu na wszystko

Zoro napisał:

Ogólnie cały ten nowy arc jest taki... nijaki... smutny i w ogóle niczym nie porywa. Wtargnięcie takich intruzów do SS i to komnaty samego Generała i całe to wypowiedzenie wojny powinno wywołać szok itp. A tu jednak emocji było tyle co na rybach

No rozumiem Cię, ale widać zero emocji w tym wszystkim, bo to nic nowego, zero zaskoczenia, dają ostatnio wszystko jak na tacy


"Ludzie są głupi, podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda."

Offline

 

#7 2012-04-03 10:38:14

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Porozmawiaj o ostatnim chapterze [SPOILERY]

Jeśli chodzi o Sasakibe, to Kubo się już pogubił co do tego kto jak jest silny. Pamiętacie jak w pierwszym arcu wice padł od JEDNEGO uderzenia Ichigo. Ja rozumiem, że nie używałby bankai jeśli jego forma shikai jet silna, ale to co nam zaprezentował to jedna wielka porażka. Ja po prostu nie dostrzegam logiki w takim postępowaniu. No, ale Bleach już dawno temu przestał być logiczny...

już bym wolała by Toushiro zginął, irytujący dzieciak

Nieeeeeeee! Ja ma słabość do młodych chłopców A jak jeszcze mają 12-14 lat i są silni to słabość jest podwójna. A już abstrahując ode mnie: Białasek ma niezliczona ilość fanek. Kubo ostatnio jest nielogiczny, ale takiego samobója by sobie nie strzelił

A jeśli chodzi o Uraharę, to jest to jedna z niewielu postaci w tej mandze, które jeszcze mnie ciekawią. Gdyby nie on oraz Kenpachi i i Ikkaku na których po postu lubię patrzeć pewnie już bym straciła zainteresowanie wybielaczem ^^

EDIT: przeniosłam kilka ostatnich postów do innego wątku, bo zaczęliśmy zbaczać z tematu, a nie był aż taki zły, żeby go nie kontynuować
D.Lilith



EDIT ostatni chapter:

Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać... Chapter niby jest, a nic w nim nie ma. Wszystko przewidywalne, żadnego zwrotu akcji... Trochę humoru chociaż się znalazło... Nel osłaniająca tyły Ichigo. No nie powiem, przynajmniej się uśmiechnęłam ^^


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#8 2012-04-14 19:22:27

Kira ;]

Majtek

Zarejestrowany: 2012-04-03
Posty: 7
Punktów :   

Re: Porozmawiaj o ostatnim chapterze [SPOILERY]

Jeśli chodzi o ten chapter zgodzę się z wami nie było zadnego szoku odrazu domysliłem się ze to Quinshy i co się stanie z  Ishida mało mnie to ineresuje i zastanawia, co do bliskiej walki Zastępczy Shinigami  vs Quinshy może będą jakieś emocje .... Nell jak zwykle zabawna;] czy Seireitei ocaleje jak nie to normalnie pobiegam na golasa po ulicy ;d

Offline

 

#9 2012-04-22 09:20:06

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Porozmawiaj o ostatnim chapterze [SPOILERY]

Było nieco lepiej niż ostatnio, ale mogłoby być ciekawiej.
Bardzo spodobał mi się motyw z rozmową poruczników. Fajnie, że czegoś potrafią się sami domyśleć. Ba, nawet od razu ze swoimi podejrzeniami lecą do głównodowodzącego, bez kłopotania własnego kapitana.

Ichigo ściągnięty do HM, więc główny zły zaczyna działać. W dalszym ciągu jakoś średnio mi się ten gostek podoba. Fajnie, że chce wykorzystać moment do ataku, ale nie mogę wykrzesać nawet grama sympatii do jego osoby. Może z czasem jakoś bardziej go polubię gdy dowiemy się więcej o jego przeszłości. Ale nie sądzę, żeby Kubo dobrze to rozegrał. Toż to jak nic kolejny mściciel, ewentualnie gostek planujący zapanować nad światem. Bez żadnego celu.

Rozmowa pomiędzy Kapitanem Głównodowodzącym i Mayurim była czymś na co naprawdę czekałam. SS jest naprawdę złe i okrutne :] Mają cel (sam w sobie dobry) i nie zawahają się przed niczym aby go osiągnąć. Co to niby jest 28 tysięcy dusz? Przecież można bez chwili zwlekania wydać zezwolenie na 28 tysięcy egzekucji. Ciarrrki ^^

Ciekawi mnie tylko jedno... 1000 lat temu kapitan nie zabił jakiegoś quincy... Dlaczego? Uznał to za niepotrzebne, bo gostek nie był wówczas niebezpieczny? Czy może... Byli przyjaciółmi? To by mi bardziej pasowało.

Mam jeszcze nadzieję, że ten główny zły to nie jest ów sprzed 1000 lat... Bo chyba quincy nie są nieśmiertelni? .


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#10 2012-05-10 14:57:18

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Porozmawiaj o ostatnim chapterze [SPOILERY]

Nie lubię pisać posta pod postem, ale co zrobić, skoro nikt inny się nie kwapi do komentowania
Chapter nawet by mi się podobał... Gdyby nie stereotypowe zachowanie tego z Ss (czy tam inszej Ouincy niemieckiego pochodzenia organizacji). Tak, ja jestem wspaniały... Tak, nie mam słabych punktów... Tak, aż się podnieciłem taki jestem pełen samouwielbienia dla własnej siły. Mogliby dać Ichigo jakiegoś rozumniejszego przeciwnika :|
Ale tekst Truskawy o Ishidzie całkiem niezły No i w ogóle fakt, ze dostaje baty od tego przemądrzalca mógłby sobie Kubo darować... Niech chociaz jednego SILNEGO przeciwnika pokona bez problemów. Niech kipi zajedwabistością i ocieka seksem jak Law w OP Niech chociaż raz jeszcze zachowuje się tak jak podczas walki z Aizenem gdy używał ostatecznej getsugi! A nie wiecznie po dupsku dostaje, żeby potem nagle stać się SUPER-HIPER-UBER-SILNYM który rozwali głównego bossa.


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#11 2012-05-10 15:31:24

R.

Bossman

Skąd: Niflheim
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 150
Punktów :   
Wiek: 999~+

Re: Porozmawiaj o ostatnim chapterze [SPOILERY]

Czego w końcu oczekiwać od Kubo? Przecież Ichigo zawsze ma swoją nieprzerwaną tradycję gnojenia swojej osoby na początku, żeby później wejść w formę Ban-Kai i rozwalić potencjalnego oponenta swoją uniwersalną Getsugą, bo przecież nie ma innego ataku, nie? Ogólnie co do chaptera - Myślałam, że bardziej szkaradnego przeciwnika niż Jackie nie uświadczę w Bliczu, a tutaj proszę, co za niespodzianka. W sumie owy pan pojawił się na kartach mangi już jakiś czas temu, ale aktualnie wygląda jeszcze mniej urodziwiej. W każdym razie podoba mi się ponowne włączenie się do walki trzech Fraccionów Harribel. Dlaczego? Myślałam, że Kubo już do tego stopnia zlamił tę walkę, że postanowił pozbyć się potencjału trójki najsilniejszych obecnie fracców, które dodatkowo miały rok na podszlifowanie swoich umiejętności, a rok w Bliczu to dużo... Tym bardziej, że panie są trzy. Do boju, do boju, odbijcie Helę i zniszczcie pseudo nazistów!

Ostatnio edytowany przez R. (2012-05-10 15:32:33)



"- Więc czymże jesteś?
- Określać, znaczy ograniczać."

Offline

 

#12 2012-05-10 15:43:11

 D.Lilith

Admirał Marynarki

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 508
Punktów :   
Ulubiona manga: One Piece
Ulubione anime: Gintama
Wiek: 22

Re: Porozmawiaj o ostatnim chapterze [SPOILERY]

Co do tego wyglądu to masz rację To jest po prostu tragedia. Aczkolwiek uważam, że Ginjo w swojej ostatecznej formie wyglądał jeszcze gorzej


http://images.ados.fr/photo/4487062448/one-piece/jewelry-bonney-29618647c7.jpg

Offline

 

#13 2012-05-18 13:28:30

R.

Bossman

Skąd: Niflheim
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 150
Punktów :   
Wiek: 999~+

Re: Porozmawiaj o ostatnim chapterze [SPOILERY]

Ok, a co powiedziecie teraz? Uer pro fuzja rąk Fraccionów Harribel vs SS Quincy, który widocznie morfuje się w coś jeszcze potężniejszego? Ho ho, jak tak dalej pójdzie, to możemy się spodziewać, że drugi poziom "ressa" u Kłinsich to chleb powszedni. Teraz to chyba tylko pozostaje czekać na to, aż Iczigo wejdzie w formę Ban-Kai i uniwersalną Getsugą rozjedzie gościa (albo raczej przepołowi). Szkoda tylko, że ten oponent z pewnością jest mróweczką w porównaniu z przyszłymi agresorami. Cholera, jak Kubo to robi? Przecież oni za moment rozwalą Namek... znaczy się ziemię.



"- Więc czymże jesteś?
- Określać, znaczy ograniczać."

Offline

 

#14 2012-05-18 15:06:08

 Observer

Kucharz Okrętowy

Zarejestrowany: 2012-05-08
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona manga: Berserk, AirGear
Ulubione anime: B/N/K-gatari, EF
Wiek: 22

Re: Porozmawiaj o ostatnim chapterze [SPOILERY]

R napisał:

możemy się spodziewać, że drugi poziom "ressa" u Kłinsich to chleb powszedni

Ale tak właściwie to dlaczego nie? Mimo wszystko wypowiedzieli SoulSociety wojnę, a ich się przecież nie rozpętuje na zasadzie: "może wygramy, a może nie", tylko raczej: "roz****olimy wszystkich w drobny mak". Tak więc nie wydaje mi się żeby taki poziom u Quincejów miał być czymś dziwnym. ; p
A tak odchodząc trochę od tematu, to ciekawym wielce czy Truskawka po odzyskaniu mocy może jeszcze raz wejść w "Getsuga Mode".


„Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.”  T.P.

Offline

 

#15 2012-05-19 11:30:36

R.

Bossman

Skąd: Niflheim
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 150
Punktów :   
Wiek: 999~+

Re: Porozmawiaj o ostatnim chapterze [SPOILERY]

Observer napisał:

Mimo wszystko wypowiedzieli SoulSociety wojnę

Myślę, że wojnę można wypowiedzieć jeszcze na zasadzie "rozpie*doliliście w przeszłości naszych braci, więc my teraz Wam zrobimy sajgon w tym waszym SS". Oczywiście będąc do tego w jakiś sposób przygotowanym. Dziwne tylko, że Quincy zaatakowali po zabiciu Aizena, skoro są tacy powerful mogli i jego sprzątnąć po drodze jak paczkę skittlesów. W prawdzie mogli się go obawiać, jednak usunął go Iczigo (który stracił moce). To był idealny moment (ponieważ myślę, że z dnia na dzień nie można osiągnąć takiego poziomu). Teraz natomiast zaatakowali wiedząc, że moc powróciła Kurosakiemu (bo szczerze wątpię, żeby to w jakiś sposób im umknęło). Cóż, wysoko się cenią, nie powiem. Hmm... w sumie nie wiem po co się w to zagłębiam, nimi wszystkimi dowodzi przecież najpotężniejsza istota w bliczu - Kubo.

Observer napisał:

ciekawym wielce czy Truskawka po odzyskaniu mocy może jeszcze raz wejść w "Getsuga Mode".

Mam nadzieję, że nie. W każdym razie kto wie, skoro wszyscy kłinsi są tacy potężni, to ten atak im gó*no zrobi. Trututu. Odbiją go jakimś uber pro skillem. Chyba, że iczigo przez utracenie swoich mocy i odzyskanie ich stał się jakimś mutantem made in china.



"- Więc czymże jesteś?
- Określać, znaczy ograniczać."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rolkizawadzkie.pun.pl www.slash-pokemon.pun.pl www.eti2009.pun.pl www.tangokrakow.pun.pl www.public-ventrilo.pun.pl